Strzelanina w rosyjskiej cerkwi. Dwie osoby nie żyją

Artykuł
Wikipedia/Robert Broadie/Creative Commons

Dwie osoby zginęły, sześć zostało rannych w niedzielę, gdy niezidentyfikowany napastnik otworzył ogień z broni palnej do wiernych w cerkwi w Jużnosachalińsku, na wyspie Sachalin, na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Ujęto już napastnika.

Agencja RIA-Nowosti poinformowała, że tragedia rozegrała się około godz. 14 czasu lokalnego (godz. 6 czasu moskiewskiego, godz. 3 czasu polskiego) w Soborze Zmartwychwstania Chrystusa, głównej świątyni w tym mieście. Sprawca wtargnął do cerkwi i zaczął strzelać do znajdujących się w niej ludzi. Strzelał również do ikon.

Jedną z ofiar śmiertelnych jest zakonnica.

Napastnik został obezwładniony i zatrzymany przez wezwaną na miejsce policję. Jego tożsamość nie jest znana - nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Nie są też znane motywy jego czynu.

Według lokalnych mediów, sprawca ma 25 lat i jest pracownikiem agencji ochroniarskiej. Był uzbrojony w karabin automatyczny, na szyi miał dwa krzyże.

Jużnosachalińsk liczy 175 tys. mieszkańców. W latach 1905-1945, gdy Sachalin należał do Japonii, miasto nosiło nazwę Toyohara.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy