Przejdź do treści
Lech Poznań bliższy finału Pucharu Polski po pierwszym meczu z Zagłębiem Sosnowiec
facebook.com/lechpoznan.oficjalna

Lech Poznań pokonał pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec 1:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w Vladimir Volkov.

Wynik pojedynku mistrza Polski i 5 drużyny obecnego sezonu Ekstraklasy z 3 drużyną I Ligi wydawał się być łatwy do przewidzenia. Klub z Poznania nie zademonstrował jednak na boisku zbyt wielu atutów, które jakościowo wyróżniałyby go na tle rywala.

Od początku mecz nie zachwycał tempem gry. Lech utrzymywał się dłużej przy piłce, ale nie stwarzał zbyt wielu groźnych sytuacji. W 38 minucie udało się jednak strzelić gospodarzom bramkę. Gola zdobył Volkov po dośrodkowaniu Jevticia. W drugiej połowie Zagłębie kilkakrotnie zagroziło bramce Kolejorza, ale poznański zespół zdołał dowieźć skromną wygraną do końca. Rewanż 4 kwietnia w Sosnowcu.