Przejdź do treści
18:27 Child alert. Policja szuka 11-letniej Patrycji. Dziewczynka zaginęła w woj. opolskim
17:08 Prezes i Redaktor Naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz: Zgodnie z zapowiedzią, w pierwszy piątek po pierwszej turze wyborów, telewizja Republika organizuje debatę wyborczą. Zapraszamy obydwu kandydatów
16:40 Warszawa: W środę Senat opowiedział się za przyjęciem bez poprawek nowelizacji specustawy powodziowej
14:33 Łódzkie: Sąd w Zgierzu skazał na 4 lat więzienia Piotra Ż, oskarżonego o nielegalne składowanie odpadów i substancji chemicznych ciekłych zagrażających życiu i zdrowiu. W halach należących do skazanego znaleziono 3 tys. pojemników z odpadami
14:05 Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w środę, że jeśli popierany przez jego ugrupowanie kandydat Karol Nawrocki zostanie wybrany na prezydenta, to nie zgodzi się na wysłanie polskich wojsk na Ukrainę
13:00 Warszawa: Prezydent Andrzej Duda przyjął w środę w Pałacu Prezydenckim wiceprzewodniczącego grupy EKR, lidera radykalnie prawicowej partii AUR i zwycięzcę pierwszej tury wyborów prezydenckich w Rumunii George'a Simiona
CPAC Polska 2025 Największe wydarzenie konserwatywne w Polsce! 27 Maja 2025, Rzeszów-Jasionka. Bilety można kupić już dziś na stronie: cpacpolska.pl
Spotkanie Krakowski Klub „Gazety Polskiej” - Marek Michno, Ryszard Majdzik, Radna Sejmiku - Barbara Nowak, a także NSZZ Solidarność - zapraszają na Protest Przeciwko Likwidacji Państwa Polskiego i Nielegalnej Imigracji. 14 maja (środa), g. 17, Plac Matejki, Kraków.
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza na spotkanie otwarte z dziennikarzem TV Republika Karolem Gnatem, 15 maja (czwartek), g. 18, Aula Tygodnika „Niedziela” ul. 3 maja 12, Częstochowa
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” w Ciechocinku zaprasza na spotkanie z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 15 maja o godz. 18.00 w Restauracji Teatralna (ulica Mikołaja Kopernika 2, Ciechocinek)
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15.05. (czwartek) o godz.18.30 w Piotrkowie Trybunalskim na Rynku Trybunalskim na Marsz przeciw CIC i nielegalnym imigrantom
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Gorzów Wielkopolski zaprasza na manifestację w obronie Polski przed nielegalną imigracją z Niemiec, 15 maja (czwartek), g. 13 (czwartek), Urząd Wojewódzki, ul. Jagiellończyka 8, Gorzów Wielkopolski.
Spotkanie Klub Gazety Polskiej w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, 16 maja (piątek), g. 18, Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań.
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie otwarte z prof. Janem Majchrowskim. 16 maja (piątek), g. 18. Wojewódzka Biblioteka Publiczna ul. Ściegiennego 13, Kielce
Spotkanie Klub Gazety Polskiej Poznań zaprasza na spotkanie z Robertem Bąkiewiczem, szefem Ruchu Obrony Granic 16 maja br. o 18:00 Hotel Mercure ul. Roosevelta 20 Poznań
Spotkanie Klub „Gazety Polskiej” Środa Wielkopolska zaprasza na spotkanie z red. nacz. ”GP”, ”GPC”, prezesem Republiki Tomaszem Sakiewiczem, oraz Pawłem Piekarczykiem. 21 maja (środa), g. 17, Biblioteka Publiczna Plac Zamkowy 7, Środa Wielkopolska
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Spotkanie W sobotę 17 maja o godzinie 7.30 w Parafii św. Stanisława w Warszawie (ul. Bema 73/75) odbędzie się Msza św. w intencji Telewizji Republika przed Obrazem Matki Bożej Elekcyjnej. Po niej zakończenie nowenny przed wyborami prezydenckimi

Igrzyska w Tokio. Sześć Polskich osad wioślarskich ma szanse na medale

Źródło: Fot. Flickr/Lech Olszewski

Podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio kwalifikację ma aż sześć biało-czerwonych osad wioślarskich. Termin podania ich składów jeszcze nie minął, jednak większość da się przewidzieć. Pięć lat wcześniej w Rio de Janeiro startowało osiem polskich załóg.

- Kwalifikacje, które mamy, są bardzo mocne. Wszystkie są z mistrzostw świata, a cztery z nich z pozycji medalowych. Zawodników będzie trochę mniej m.in. z tego względu, że mamy czwórkę bez sternika zamiast ósemki - poinformował prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk.

W Brazylii Polacy zdobyli jeden złoty i jeden brązowy medal. Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj stanęły na najwyższym stopniu podium w dwójce podwójnej.

Zawodniczki zakończyły już swoje kariery. Do tej pory nie udało się znaleźć równie silnych następczyń. W tym roku, w tej konkurencji w Tokio biało-czerwonych zabraknie.

Natomiast wystąpi męska dwójka podwójna najprawdopodobniej w składzie: Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. To srebrni (2017) i brązowi (2019) medaliści mistrzostw świata, a także wicemistrzowie Europy (2017). Polska nie startowała w Rio w tej konkurencji.

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski - stypendyści programu KGHM #MiedzianeRywalizacje zdobyli brązowe medale ???????? na wioślarskich Mistrzostwach Świata w Linzu ????‍♂️i kwalifikację do Igrzysk #Tokio2020.

Gratulujemy! ????

fot. J.Kowacic/PZTW#WRChamps #LinzOttensheim2019 pic.twitter.com/OtAV28p9r7

— KGHM Polska Miedź (@kghm_sa) September 1, 2019

Pięć lat wcześniej brąz przypadł z kolei czwórce podwójnej kobiet w składzie: Monika Ciaciuch (ob. Chabel), Agnieszka Kobus (ob. Kobus-Zawojska), Maria Springwald (ob. Sajdak) i Joanna Leszczyńska (ob. Hentka).

Hentka już nie startuje, zaś Chabel przesiadła się na czwórkę bez sterniczki. Kobus-Zawojska i Sajdak pozostały natomiast przy wiosłach krótkich. Ich osadę uzupełniły Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

Z ośmiu osad na igrzyskach w Rio de Janeiro, aż pięć dostało się do finałów A.

O poprawę lokat powalczą w Tokio, choć w zmienionych składach, męska dwójka podwójna wagi lekkiej i męska czwórka podwójna. Z kolei ósemka została rozbita i z jej członków zmontowano m.in. czwórkę bez sternika.

W 2019 r. ta czwórka zrobiła dużą niespodziankę po tym, jak sięgnęła po złoto mistrzostw świata w Linzu. Nasz kraj w tej konkurencji reprezentowali: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski. To także srebrni (2019) i brązowi (2020) medaliści mistrzostw Europy.

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski zdobyli w Linzu złoty medal wioślarskich mistrzostw świata ???????????????????????????????????????????? pic.twitter.com/Xwsp8Qm3Sq

— PikuśPOL ???????? ‏???? (@pikus_pol) August 31, 2019

W niedzielę w regatach 2. rundy Pucharu Świata w Lucernie ta czwórka zajęła szóste miejsce.
- To duży niedosyt. Po 1000 i 1500 metrów myśleliśmy, że jesteśmy w stanie dowieźć trzecie, czwarte miejsce, a może nawet zaatakować, żeby było jeszcze lepiej. Ale trochę nas przyblokowało na finiszu - przyznał Burda.

- Nie robiliśmy przygotowania szczytu formy na te zawody. Dla nas najważniejsze jest to, że wszystkie osady, które tam startowały, potwierdziły swój poziom. Trzy zajęły czwarte miejsca, a różnice czasowe były niewielkie. Chociaż trzeba przyznać, że nie udało nam się w tym roku do końca zrealizować planów przygotowań. Zimą mieliśmy zaplanowany obóz wysokogórski w Livigno, ale to nie doszło do skutku z powodu pandemii - powiedział prezes Stadniuk.

W dwójce podwójnej wagi lekkiej ponownie znajdzie się Artur Mikołajczewski. Jego partnerem będzie Jerzy Kowalski, pod warunkiem, że upora się do tego czasu z problemami zdrowotnymi.

- Mamy bezpośrednio przed imprezą zaplanowane 10-dniowe zgrupowanie aklimatyzacyjne w mieście Tome, ok. 400 kilometrów na północ od Tokio. Tam jest tor wioślarski, który pierwotnie miał być torem olimpijskim. Będziemy mieli tam doskonałe warunki, zresztą to jest nasz potwierdzony system na imprezy w innych strefach czasowych. Łodzie są już w drodze, wysłane w kontenerach niedługo po zakończeniu mistrzostw Europy - zaznaczył Stadniuk.

radio.opole

Wiadomości

Pilne: Policja szuka 11-letniej Patrycji. Ogłoszono Child Alert

Historyczna podróż Trumpa. Prezydent USA z wizytą w Katarze

Cieszyński o kampanii czarnego PR: Trzaskowski korzysta, NASK reaguje z opóźnieniem

Andruszkiewicz w Bolesławcu: „Karol Nawrocki to gwarancja bezpieczeństwa Polski”

Daniel Martyniuk pokazał zdjęcie z ojcem. „Ojciec z synem” – czy to koniec rodzinnej wojny?

Telewizja Republika organizuje debatę kandydatów po I turze

George Simion: Nawrocki to mój partner w Europie suwerennych państw

Hejt finansowany przez ludzi Trzaskowskiego. Posłowie PiS ujawniają kulisy

Leon XIV: potrzebujemy prymatu Boga. Wschód pokazuje nam drogę

Andrzej Duda przyjął w pałacu George'a Simiona, zwycięzcę I tury wyborów w Rumunii

Przeprosiny Marianny Schreiber: „Byłam sztuczna, nie dźwigam hejtu”

Znów nadchodzą burze, będzie padać w całej Polsce. IMGW wydaje ostrzeżenia

Hołownia kłamał ws. symbolu Polski Walczącej?

Ludzie Regionów – Lubelszczyzna: o pasji, sile i kobiecej energii [wideo]

Kamil Grosicki w czerwcu pożegna się z reprezentacją Polski

Najnowsze

Pilne: Policja szuka 11-letniej Patrycji. Ogłoszono Child Alert

Daniel Martyniuk pokazał zdjęcie z ojcem. „Ojciec z synem” – czy to koniec rodzinnej wojny?

Telewizja Republika organizuje debatę kandydatów po I turze

George Simion: Nawrocki to mój partner w Europie suwerennych państw

Hejt finansowany przez ludzi Trzaskowskiego. Posłowie PiS ujawniają kulisy

Historyczna podróż Trumpa. Prezydent USA z wizytą w Katarze

Cieszyński o kampanii czarnego PR: Trzaskowski korzysta, NASK reaguje z opóźnieniem

Andruszkiewicz w Bolesławcu: „Karol Nawrocki to gwarancja bezpieczeństwa Polski”