Federer odpada, Murray i Nadal awansują do półfinału turnieju w Monte Carlo
facebook.com/TennisTV

W turnieju tenisowym ATP Masters 1000 w Monte Carlo rozegrano dzisiaj mecze ćwierćfinałowe. Łatwe zwycięstwa odnieśli w nich Andy Murray w potyczce z Milosem Raoniciem i Rafael Nadal w meczu ze Stanem Wawrinką. Po trzy setowym boju z Jo Wilfriedem Tsongą odpadł natomiast Roger Federer.

Andy Murray szybko poradził sobie z Milosem Raoniciem wygrywając 6:2, 6:0. Brytyjczyk w poprzednich rundach miał spore problemy z niżej notowanymi rywalami, tym razem jednak potrzebował zaledwie 66 minut, by rozprawić się z rozstawionym z dziesiątym numerem reprezentantem Kanady. Słynący z mocnego serwisu Raonić nie potrafił sobie poradzić z doskonale funkcjonującym returnem Murraya i w efekcie aż pięciokrotnie dał się przełamać.

Rywalem Szkota w półfinale będzie Rafael Nadal, który również zaskakująco łatwo poradził sobie ze Stanem Wawrinką. Szwajcar zaprezentował tego dnia wyjątkowo słabą dyspozycję, a kolejne niewymuszone błędy w pierwszym secie zirytowały go do tego stopnia, że wyładował swoją złość łamiąc rakietę, za co został ukarany stratą punków. W pierwszej partii zwycięzca zeszłorocznego French Open zdobył zaledwie jednego gema. W drugiej starał się nawiązać walkę, ale w kluczowych momentach Hiszpan i tak okazał się lepszy. Ostatecznie Nadal triumfował 6:1, 6:4.

W trzecim ćwierćfinale doszło do niemałej niespodzianki, Jo Wilfried Tsonga pokonał Rogera Federera 3:6. 6:2, 7:5. Dla słynnego Szwajcara turniej w Monte Carlo był powrotem na kort po ponad dwumiesięcznej absencji związanej z kontuzją kolana. Mimo to w poprzednich rundach Federer prezentował wysoką dyspozycję i do starcia z Francuzem nie stracił nawet seta. Pojedynek obu tenisistów był bardzo wyrównany, a kluczowy dla zwycięstwa okazał się jedenasty gem trzeciego seta, w którym Tsonga zdołał przełamać Szwajcara. Po chwili sam wykorzystał przewagę własnego podania i mógł cieszyć się z wygranej. Rywalem francuskiego tenisisty w walce o finał będzie jego rodak Gael Monfils, który pokonał Hiszpana Marcela Granollersa 6:2, 6:4.

atpworldtour.com

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA