Dwa medale Polaków na mistrzostwach Europy w pływaniu
facebook.com/aquatics2016

Radosław Kawęcki po raz trzeci z rzędu został mistrzem Europy w pływaniu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Konrad Czerniak natomiast zajął drugie miejsce w finale wyścigu na 100 metrów motylkiem.

Kawęcki pewnie zwyciężył prowadząc od startu do mety. Polak uzyskał czas 1:55,98. Za jego plecami przypłynęli reprezentant Izrael Yakov Toumarkin z wynikiem 1:56,97 i Litwin Danas Rapsys z rezultatem 1:57,22. W wygranej reprezentantowi Biało Czerwonych nie przeszkodziła kontuzja stopy, z którą zmagał się w ostatnich dniach.

Konrad Czerniak zdobył srebrny medal przepływając 100 metrów motylkiem w czesie 51,22 sekundy. Rywalizację na tym dystansie wygrał Węgier Laszlo Csech, który wyprzedził Polaka o 0,36 sekundy. Zwycięzca swoim rezultatem pobił rekord mistrzostw Europy wcześniej należący do Czerniaka. Brązowy medal przypadł w udziale Francuzowi Mehdi Matelli. Drugi z naszych reprezentantów w tej konkurencji Paweł Korzeniowski zajął szóste miejsce z wynikiem 51,98.

O medal otarła się także Polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, która zajęła czwarte miejsce i do podium zabrakło jej zaledwie jednej setnej sekundy. Biało Czerwoni wystartowali w składzie Jan Świtkowski, Kacper Klich, Kacper Majchrzak oraz Wojciech Wojdak i uzyskali czas 1:47,43.

euroaquatics2016.london

Czy każdy kto ośmieli się zadać trudne pytanie rządowi zostanie ukarany?

Jachira i Zielińska wynajmowały agro-chatę w Białowieży: zaskakujące koszty biura poselskiego

Wojewoda ogłasza alarm powodziowy w kilku powiatach

Watykan uznał kult publiczny w Medziugorie, ale nie prawdziwość objawień. Zobacz co to oznacza!

Trump nie odwiedzi “amerykańskiej Częstochowy”

Prezydent Duda od piątku rano będzie przebywał na Dolnym Śląsku

Wrocław: Dlaczego nie wpuszczacie dziennikarzy Republika? To dyskryminacja!

Łukasz Ż. - sprawca wypadku na Trasie Łazienkowskiej zatrzymany!

Tusk jak Putin - za krytykę do więzienia!

Błaszczak: rządzący kompromitują się codziennie tymi ustawkami, z których nic nie wynika