Drugie zwycięstwa Jagiellonii i Legii
PAP

Piłkarze Jagiellonii wygrali u siebie z mołdawskim Petrocub Hincesti 2:0, a Legia Warszawa pokonała na wyjeździe serbski zespół TSC Backa Topola 3:0 w 2. kolejce Ligi Konferencji. Obydwie polskie drużyny zdobyły dotąd komplet punktów.

Mistrzowie Polski długo męczyli się z mołdawską drużyną, uchodzącą za jedną ze słabszych w stawce 36. uczestników fazy ligowej. Przełamali się w drugiej połowie, gdy Afimico Pululu zdobył dwie bramki w ciągu czterech minut. Angolański napastnik trafił także w pierwszym meczu Ligi Konferencji w Kopenhadze. Białostoczanie wcześniej pokonali na wyjeździe FC Kopenhaga 2:1

Legia bez problemów wysoko wygrała z TSC Backa Topola, po trafieniach Bartosza Kaspustki, Luquinhasa i Kacpra Chodyny. W końcówce starający się o honorowego gola gospodarze przejęli inicjatywę, ale udane interwencje Kacpra Tobiasza pozwoliły gościom zachować czyste konto. To drugie zwycięstwo stołecznego zespołu, po wygranej u siebie z Betisem Sewillą 1:0

Panathinaikos Ateny, z Bartłomiejem Drągowskim w bramce, na własnym stadionie uległ Chelsea Londyn 1:4. Polaka dwukrotnie pokonał Portugalczyk Joao Felix, a bramki zdobyli też Ukrainiec Mychajło Mudryk oraz Francuz Christopher Nkunku, który wykorzystał rzut karny. Honorowego gola dla „Koniczynek” strzelił Facundo Pellistri

Napastnik Omonii Nikozja Mariusz Stępiński grał do 68. minuty, a cypryjska drużyna przegrała w Edynburgu z Hearts of Midlothian 0:2. Kacper Przybyłko wszedł w 75. minucie na boisko w Mlada Boleslav, gdzie jego FC Lugano wygrało 1:0. Od 88. minuty w The New Saints grał Adrian Cieślewicz w wygranym przez jego zespół 2:0 meczu z FC Astana.

Do tej pory dziewięć drużyn odniosło po dwa zwycięstwa w Lidze Konferencji. W tabeli prowadzi Chelsea przed Fiorentiną. Legia jest trzecia, a Jagiellonia szósta.

W trzeciej kolejce 7. listopada Legia podejmie Dynamo Mińsk (godz. 18.45), a Jagiellonia - Molde (21.00).

Wyniki 2. kolejki fazy zasadniczej piłkarskiej Ligi Konferencji przedstawiają się następująco: Jagiellonia Białystok - Petrocub Hincesti 2:0 (0:0); TSC Backa Topola - Legia Warszawa 0:3 (0:1); Vikingur Reykjavik - Cercle Brugge 3:1 (1:1); APOEL Nikozja - Borac Banja Luka 0:1 (0:0); Celje - Basaksehir 5:1 (3:0); Djurgarden - Vitoria Guimaraes 1:2 (0:0); Gent - Molde 2:1 (1:0); Hearts of Midlothian - Omonia Nikozja 2:0 (2:0); Larne - Shamrock Rovers 1:4 (0:3); Panathinaikos Ateny - Chelsea Londyn 1:4 (0:1); Rapid Wiedeń - Noah Erywań 1:0 (1:0); FC Sankt Gallen - Fiorentina 2:4 (1:0); Betis Sewilla - FC Kopenhaga 1:1 (1:0); HJK Helsinki - Dynamo Mińsk 1:0 (0:0); Mlada Boleslav - FC Lugano 0:1 (0:1); Olimpija Lublana - LASK Linz 2:0 (1:0); Pafos - Heidenheim 0:1 (0:1); The New Saints - FC Astana 2:0 (1:0).

Tabela po dwóch kolejkach (mecze, zwycięstwa, braki punkty)

1. Chelsea Londyn 2 - 2 -  8:3 - 6

2. Fiorentina 2 - 2 – 6:2 - 6

3. Legia Warszawa 2 - 2 – 4:0 - 6

4. FC Lugano 2 - 2 - 4:0 - 6

5. Vitoria Guimaraes 2 - 2 - 5:2 - 6

6. Heart of Midlothian 2 - 2 - 4:1 -

6 6. Jagiellonia Białystok 2 - 2 - 4:1 - 6

8. Rapid Wiedeń 2 - 2 - 3:1 - 6