Sakiewicz: perłą w koronie naszego imperium są Kluby „Gazety Polskiej” [wideo]

Tomasz Domański 19-11-2022, 19:49
Telewizja Republika

"Nie ma miejsca na takie zjawisko jak jeden tytuł medialny w grupie, on się nie utrzyma", powiedział dziś podczas dziennikarskiego panelu na VI Zjeździe Klubów Gazety Polskiej w Rzymie red. nacz. "Gazety Polskiej", "Gazety Polskiej Codziennie" i prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz. "Musielibyśmy się do kogoś przyłączyć", kontynuował, "albo musieliśmy stworzyć własną grupę. Przejęliśmy wydawanie Nowego Państwa od Srebrnej, stworzyliśmy portal niezalezna.pl, po Smoleńsku zaczęliśmy tworzyć media uderzeniowe, czyli "GPC" i rok później Telewizję Republika", przypomniał.

Po drodze emanowały z tego mniejsze tytuły, mówił. "Powstała redakcja anglojęzyczna na bazie TV Republika - Poland Daily, powołaliśmy portal biznesowy "Filary Biznesu", który ma największe wzrosty, około 300 proc. w ciągu roku", poinformował.

Zobacz więcej: VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. 18-20 listopada

Szef naszej stacji wskazał na niezwykle prężnie rozwijającą się redakcję ekonomiczną Republiki, która się zajmuje zarówno tworzeniem programów na potrzeby własne, jak i dla innych podmiotów.

"Mamy stronę Klubów Gazety Polskiej, która też odgrywa ważną rolę, bo informuje o życiu klubów. W sumie mamy 12 tytułów", wskazał. "To już jest duża grupa", powiedział Tomasz Sakiewicz dziś w Rzymie.

Pisaliśmy wcześniej: VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej czas zacząć [wideo]

"Największy zasięg ma niezalezna.pl, kilka milionów ludzi zagląda, Republikę ogląda do 3-4 mln ludzi miesięcznie. Gwałtownie rozwija nam się YouTube. To są ogromne zasięgi porównywalne z innymi telewizjami", podkreślił.

"Można powiedzieć, że stanowimy bardzo dużą grupę silną medialną i Gazeta Polska i Telewizja Republika należą w pierwszej dziesiątce cytowanych w każdym miesiącu. "Pamiętają Państwo wywiad z Prezydentem na temat Nuclear Sharing, który Polsce był najbardziej cytowany i na świecie."

Takie są fakty: Trwa wielki Zjazd Polonii w Rzymie. Nowak: czas na zjednoczenie [wideo]

"Perłą w koronie naszego imperium są jednak Kluby "Gazety Polskiej", bo tego nie ma nikt"
, podkreślił z całą stanowczością Tomasz Sakiewicz.

W Rzymie w dniach 18-20 listopada 2022 trwa VI Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" Europy Zachodniej. Głównym wydarzeniem będzie niedzielna debata pod hasłem: "Czy wojna na Ukrainie zmieni Europę".

Chcesz posłuchać więcej? Włącz nagranie. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy