Rzeszów: przedterminowe wybory prezydenckie. Kotula rezygnuje z udziału

Artykuł
Przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Waldemar Kotula z Porozumienia Jarosława Gowina zrezygnował ze startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Poparł kandydaturę, wspieranego przez b. prezydenta miasta, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. Kotula poinformował o tym na wspólnej z Warchołem konferencji prasowej.

 Obecni byli na niej także wicemarszałek woj. podkarpackiego Stanisław Kruczek z Porozumienia oraz były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Warchoł, dziękując Kotuli i Porozumieniu za wsparcie, zauważył, że popiera go także Tadeusz Ferenc, którego nazwał „wizjonerem” i jednym z „największych prezydentów polskich miast".

Ferenc zaapelował także do mieszkańców miasta o głosowanie na Warchoła.

- Kochani mieszkańcy Rzeszowa głosujmy na pana Marcina Warchoła – apelował.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, jak przeszedł COVID-19. Zgodnie z opublikowanym rozporządzeniem premiera przedterminowe wybory w mieście odbędą się 9 maja.

Oprócz Warchoła kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy