Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Konkurują 24 filmy

Artykuł
Kadr z filmu „The French Dispatch”
Fot. materiały prasowe

24 filmy, m.in. „A Hero” Asghara Farhadiego, „Three Floors” Nanniego Morettiego i „The French Dispatch” Wesa Andersona, będą walczyć o Złotą Palmę podczas rozpoczynającego się dziś 74. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

To pierwszy od wybuchu pandemii festiwal w Cannes, który odbędzie się w formie tradycyjnej. Uroczystość otwarcia odbędzie się dziś wieczorem. Po niej wyświetlony zostanie pierwszy anglojęzyczny film Leosa Caraxa „Annette”. To rozgrywająca się w Los Angeles muzyczna opowieść o śpiewaczce operowej i komiku stand-upowym, których życie odmieniają narodziny córki.

Do Złotej Palmy aspirują w tym roku aż 24 tytuły. Są wśród nich dzieła uznanych twórców, m.in. „Flag Day” Seana Penna, w którym reżyser wystąpił razem ze swoją córką Dylan Penn, „The French Dispatch” Wesa Andersona z Tildą Swinton, Saoirse Ronan i Edwardem Nortonem w obsadzie, „A Hero” Asghara Farhadiego, a także „Three Floors” Nanniego Morettiego.

Laureatów konkursu głównego poznamy w sobotę 17 lipca podczas gali w Grand Théâtre Lumiere. Honorowe Złote Palmy odbiorą amerykańska reżyserka, aktorka i producentka Jodie Foster oraz włoski reżyser, scenarzysta i producent Marco Bellocchio.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy