„Republika po południu". Duszek: Partia Bielana jest bardzo ciekawym pomysłem

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem
Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Gośćmi TV Republika byli: Przemysław Koperski (Nowa Lewica), Marcin Duszek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Stefan Krajewski (Polskie Stronnictwo Ludowe). Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Przemysław Koperski powiedział, że podczas szczytu NATO dużo będzie zależało od premiera Mateusza Morawieckiego.

- Dobrze, że szczyt NATO odbywa się teraz. Jesteśmy przed sezonem turystycznym i chcielibyśmy swobodnie przemieszczać się pop całej strefie Schengen. Dużo zależy od skuteczności i umiejętności premiera Polski - przyznał.

- To spotkanie może to usprawnić - dodał.

Stefan Krajewski przyznał, że dużo osób czeka na to, aż wybrzmi wspólne stanowisko Unii Europejskiej w stosunku do Rosji.

- Oczekiwania są takie, że wspólne stanowisko wobec Rosji wybrzmiało, bo jest to dla nas trudna sprawa. Mówi się o nowym otwarciu relacji. Jednak można o tym mówić dopiero, jeśli Rosja podejmie konkretne decyzje - zaznaczył.

- Czekamy na nowe, wspólne stanowisko UE w stosunku do Rosji - dodał.

Marcin Duszek tematami podczas szczytu będą m.in. pandemia, gospodarka oraz relacje z Rosją.

- Podczas szczytu premier będzie poruszał wiele problemów. To nie będzie wybór tych, które będą pasowały naszym partnerów. Będą kwestie nie tylko związane z pandemią i wsparciem gospodarek, ale będzie też temat też np. Rosji i jej agresywnej polityki - zauważył.

- Sprawy odwołania wybranych ministrów polskiego rządu to nie jest temat do dyskusji na forum UE - dodał.

Przemysław Koperski wypowiedział się na temat cyberataku. Przyznał, że minister Kamiński jest odpowiedzialny za te służby, które ostatnio zawiodły, jeśli chodzi o ochronę przed cyberatakami.

- Jeżeli ministrowie używają prywatnych skrzynek to znaczy, że sami nie mają zaufania do Kamińskiego - powiedział.

- Minister Kamiński jest odpowiedzialny za te służby, które ostatnio zawiodły, jeśli chodzi o ochronę przed cyberatakami - dodał.

Stefan Krajewski wypowiedział się na temat nowej partii Bielana.

- Idea trwania na stanowiskach trzyma i spaja Zjednoczoną Prawicę. Nowa partia nie została założona po to, aby wystartować w wyborach. To jest tylko zagrywka Kaczyńskiego - przyznał.

- Próby łączenia spółek SP to decyzje polityczne, niekonsultowane ze specjalistami - dodał.

Marcin Duszek przyznał, że partia Bielana jest interesującym pomysłem.

- Partia Republikańska jest ciekawym pomysłem. Nasi stratedzy polityczne mają przygotowane swoje warianty na przyszłość. Oni wiedzą, co mają robić - powiedział na koniec.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy