Powstanie międzynarodowa federacja pro life

Artykuł

Akcję „Jeden z nas” poparło prawie 1,9 mln mieszkańców Unii Europejskiej. Jednak inicjatorzy nie chcą poprzestać na zebraniu podpisów pod petycją do Komisji Europejskiej.

Organizatorzy za cel stawiają sobie zablokowanie finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Pod petycją w tej sprawie podpisało się aż 1,894 mln Europejczyków. Spośród nich najwięcej podpisów złożyli Włosi – 631 tys., i Polacy – 249 tys. - Prawie 2 mln podpisów zebraliśmy praktycznie bez wsparcia finansowego oraz medialnego – mówi Michał Baran z polskiego komitetu „Jeden z nas". Cieszy się też, że Europa zaczyna dostrzegać, jak wielką wartością jest ludzkie życie.

14 listopada w Krakowie podczas I Europejskiego Szczytu Ruchów Pro Life odbędzie się spotkanie reprezentantów z krajów, w których zbierano podpisy. Inicjatorzy podsumują inicjatywę i powołają do życia międzynarodową federację „Jeden z nas".  Swoją obecność zapowiedział m.in. Carlo Cassini, włoski europoseł i pomysłodawca całej akcji.

Traktat z Lizbony daje obywatelom możliwość  wystąpienia z prośbą o zmianę obowiązujących w Unii przepisów. Według unijnego prawa Mieszkańcy Wspólnoty mogą utworzyć europejską inicjatywę obywatelską. Jednak aby petycja trafiła do Brukseli, musi być podpisana przez milion osób w co najmniej siedmiu krajach UE. 

mk, rp.pl, fot. screenjedenznas.pl

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy