Porwał kobietę na oczach przechodniów. Miał środki odurzające i broń

Artykuł
Mężczyzna został zatrzymany, a kobiecie udzielono pomocy medycznej
Fot. Policja

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów zatrzymano mężczyznę podejrzanego o uprowadzenie kobiety. 28-latek usłyszał zarzut pozbawienia wolności.

Do dramatycznych wydarzeń doszło na ulicy Siennej w Pabianicach. 28-letni mężczyzna siłą wciągnął kobietę do samochodu. Ofiara szarpała się i wzywała policję. Świadek zdarzenia zadzwonił na telefon alarmowy. Policjanci wszczęli alarm. Zmobilizowano wszelkie siły i środki, aby jak najszybciej ustalić miejsce pobytu porywacza i jego ofiary.

W ciągu godziny funkcjonariusze namierzyli sprawcę. Policjanci zauważyli samochód napastnika stojący na ulicy Waltera Janke w Pabianicach. Wewnątrz pojazdu siedział zarówno mężczyzna, jak i kobieta. Okazało się, że oboje się znali i doszło między nimi do nieporozumienia. Mężczyzna został zatrzymany, a kobiecie udzielono pomocy medycznej. Interweniujący policjanci zabezpieczyli w samochodzie 28-latka dwie jednostki broni. Ponadto w aucie i w mieszkaniu napastnika ujawniono znaczną ilość środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia wolności i posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy