Protest w Głogowie. Policja ujawnia nagranie agresywnej demonstrantki

Artykuł
Trzy osoby zatrzymano w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów
Fot. Facebook/Komenda Wojewódzka Policje we Wrocławiu

Wczoraj w Głogowie odbył się protest przeciwko obostrzeniom z powodu koronawirusa. Wzięło w nim udział około 200 osób, na miejscu była obecna policja i antyterroryści, doszło do przepychanek.

Podczas protestu policjanci interweniowali m.in. wobec jednej z kobiet, a film z tego zdarzenia trafił do sieci. Na fragmencie nagrania widać jak policjant uderza kobietę pałką i przewraca na ziemię.

Nagranie wywołało burzę w internecie. Szybko padły oceny i oskarżenia. Fragment wykorzystano do ataków politycznych.

Teraz policja opublikowała też film pokazujący, co działo się przed zatrzymaniem kobiety. Na filmie słychać, jak obraża ona policjanta.

„Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, monitorowali to wydarzenie. Niestety mimo licznych policyjnych apeli o stosowanie się do ograniczeń i restrykcji sanitarnych, wielu protestujących ignorowało obowiązujące przepisy, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób w związku możliwością rozprzestrzeniania się COVID-19. Podczas działań mundurowi zatrzymali łącznie 6 osób. Spośród nich troje zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów. Prezentujemy zapis z policyjnej kamery przedstawiający to, co działo się tuż przed zatrzymaniem całej trójki – napisali policjanci”.

W internecie jest też inny film przedstawiający szerszy obraz wydarzeń niż ten wyrwany z kontekstu.

Źródło: PAP, Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy