Polsko-węgierska szkoła liderów w Krasiczynie. To już IV edycja imprezy

Marcin Bąk 23-08-2021, 11:45
Artykuł
We wtorek swoje przesłanie do uczestników Uniwersytetu Letniego – przy okazji panelu poświęconego wpływowi praworządności na codzienność z udziałem dr Tymoteusza Zycha, rektora Collegium Intermarium –
Fot: Instytut im. Wacława Felczaka

W renesansowym zamku w Krasiczynie koło Przemyśla rozpoczyna się czwarta edycja polsko-węgierskiego Uniwersytetu Letniego Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Głównym tematem tegorocznego wydarzenia jest przyszłość Europy.

W programie zaplanowano m.in. wystąpienia polityków z pierwszych stron gazet, wykłady dotyczące przyszłości Europy, podpisanie Deklaracji Krasiczyńskiej, rozważania o polityce i gospodarce po pandemii COVID-19, rozmowy o kulturze i wyzwaniach współczesnej oświaty. Będzie także wiele okazji do nauki języków bratanków oraz aktywności sportowych: od meczu piłkarskiego o puchar Felczaka po mecz Teqballu – statystycznie najszybciej rozwijającego się sportu na świecie.

Polsko-Węgierski Uniwersytet Letni – Szkoła Liderów to coroczne spotkanie. Zapraszani są na nie młodzi ludzie zarówno z wielkich miast jak Budapeszt, Kraków czy Warszawa, jak i z małych ośrodków. Są to głównie studenci z Polski i z Węgier, ale również osoby aktywne w życiu publicznym obu krajów. Co roku przez kilka dni uczestnicy mogą zdobywać wiedzę od ważnych polityków, najlepszych wykładowców akademickich, ekspertów, redaktorów etc.

Jeszcze dzisiaj młodzi Polacy i Węgrzy będą mogli lepiej poznać postać Władysława Felczaka – sylwetkę historyka, znawcy tematyki węgierskiej i środkowoeuropejskiej, żołnierza polskiego Państwa Podziemnego i legendarnego kuriera czasu wojny i emisariusza rządu RP na uchodźstwie przybliży uczestnikom dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej Maciej Szymanowski

 

 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy