Polski Bon Turystyczny. Zainteresowanie jest coraz większe

Artykuł
Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze
Fot. pixabay/12019

Polski Bon Turystyczny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ponad 1,6 mln bonów turystycznych na kwotę blisko 1,5 mld zł.

Polski Bon Turystyczny to forma wsparcia dla rodzin oraz branży turystycznej w związku z sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią koronawirusa.

- Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł - podała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Za pomocą bonu można zapłacić za imprezy turystyczne w Polsce do końca marca 2022 r. oraz usługi hotelarskie.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ponad 1,6 mln bonów. Ich łączna wartość to prawie 1,5 mld zł. Beneficjenci wykonali niemal 550 tys. płatności bonami. Ich łączna kwota to prawie 400 mln zł. Do programu zgłosiło się ponad 22,7 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które chcą świadczyć swoje usługi w ramach bonu.

Według danych ZUS, największym zainteresowaniem bon cieszy się w województwach: małopolskim, gdzie wydano około 96 tys. bonów, pomorskim - ok. 93 tys. oraz zachodniopomorskim - 81 tys.

Wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT).

Źródło: wnp

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy