Namiestnicy płk. Bartłomieja Sienkiewicza zwolnili z TVP dziennikarza muzycznego, Marka Sierockiego. Czym i komu zawinił ceniony znawca muzyki? Pewne światło rzucił dziennikarz Wojciech Wybranowski, przypominając, że Sierocki był jednym z niewielu ludzi telewizji, którzy podpisali list o uwolnienie pomówionego o przestępstwo Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii Warszawa.
W piątek media poinformowały, że namiestnicy Sienkiewicza zwolnili z Telewizji Polskiej znanego i cenionego dziennikarza muzycznego, Marka Sierockiego. Sierocki nieprzerwanie, od 37 lat, pracował w "Teleexpressie", gdzie prowadził kącik muzyczny.
Nowe władze TVP zwolniły po 37 latach pracy legendę dziennikarstwa muzycznego. Marek Sierocki to również świetny konferansjer, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie, a także prowadzący działu muzycznego w Teleexpressie. Bardzo zła i niepotrzebna decyzja. pic.twitter.com/LwmMJDtPaC
— Kamil Starczyk (@starczyk) December 29, 2023
- Nowe władze TVP zwolniły po 37 latach pracy legendę dziennikarstwa muzycznego. Marek Sierocki to również świetny konferansjer, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie, a także prowadzący działu muzycznego w Teleexpressie. Bardzo zła i niepotrzebna decyzja - napisał na Twitterze dziennikarz Kamil Starczyk.
Kibice "drzazgą w oku" Tuska
Co spowodowało, że nowa ekipa postanowiła pozbyć się ikony "Teleexpressu"? Pewne światło na sprawę rzuca dziennikarz Wojciech Wybranowski, przypominając, że Marek Sierocki podpisał się pod listem przeciwko przetrzymywaniu w areszcie Maćka Dobrowolskiego.
Przy okazji wspominek Marka Sierockiego - był bodajże jedyną postacią "srebrnego ekranu", która podpisała się pod listem przeciwko przetrzymywaniu w areszcie od 3 lat @MaciekDobrowol2
— Wojciech Wybranowski (@wybranowski) December 29, 2023
Podpisało się pod nim kilku posłów, sportowców, ale z gwiazd tv - tylko on
Maciek Dobrowolski, kibic warszawskiej Legii, pomówiony o udział w przemycie narkotyków, trafił do aresztu w 2012 r. i spędził w nim 40 miesięcy. Uwolnienia kibica domagali się nie tylko fani stołecznej Legii, ale także klubów z całej Polski i świata.
Warto tutaj wspomnieć, że w czasach rządów PO-PSL środowisko kibicowskie było celem różnych działań.
- W 2007 środowisko kibicowskie były podzielone, ale z czasem te sympatie zaczęły koncentrować się wokół prawej strony. W 2011 r. po meczu pucharowym Lecha z Legią, kiedy doszło do zamieszek, Tusk postanowił w ramach szerokiej kampanii rozpocząć walkę z kibicami poprzez zamykanie stadionów. Ta narracja dała mu poklask wielu ludzi, ale bardzo mocno odpowiedzieli kibice. Potem byliśmy świadkiem szeregu bezprawnych działań, niektórzy to określali jako poligon doświadczalny przed EURO. Akcja "widelec", bezpodstawne zatrzymania kibiców, przesłuchania. Kibice zaczęli się konsolidować wokół hasła, którego autorem miał być gniazdowy Legii Piotr Staruchowicz: "Donald, matole, twój rząd obalą kibole"
– mówił ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz środowisk kibicowskich.
Politycy PiS: Komu zawinił Sierocki?
Sprawę zwolnienia Marka Sierockiego z TVP komentują na Twitterze m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Wyrzucenie Marka Sierockiego z Teleexpresu i TVP to bez wątpienia element walki z propagandą, przywracania praworządności i normalności.
— S Szynkowski vel Sęk (@SzSz_velSek) December 29, 2023
Ktoś ma wątpliwości?
Niech się cieszy, że go wraz z jego płytami osiłki nie wyniosły!
Komu zawinił Marek Sierocki? Przecież on tylko o muzyce opowiadał...
— Sebastian Kaleta (@sjkaleta) December 29, 2023
Legenda TVP wyrzucana przez uzurpatorów. pic.twitter.com/zNIum1jH46
Rewolucja zaczyna obejmować gusta muzyczne. Co następne? Wyrzucą Bolka i Lolka z TVP ABC?
— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) December 30, 2023
Najnowsze
Gwiazda NBA LeBron James zawiesza konta w mediach społecznościowych
Ponad 800 osób może zostać zwolnionych w Raciborzu. Rafako dziś podjęło decyzję!
Mocne. Gembicka zgłasza wniosek o przebadanie Kołodziejczaka na obecność substancji psychoaktywnych
Szef SEC zrezygnował, rynek kryptowalut wystrzelił w górę!