Przejdź do treści
Wipler wdzięczny mediom, które rzetelnie relacjonowały jego sprawę. Szczególne podziękowania dla dziennikarzy TV Republika
Telewizja Republika

Przemysław Wipler po publikacji nagrania z monitoringu pokazującego zajścia sprzed roku, zorganizował konferencję prasową na której w sposób szczególny podziękował mediom, które rzetelnie relacjonowały jego sprawę, dziennikarzom, którzy weryfikowali wersję podawaną przez policję. – Szczególnie dziękuję redaktorowi Maślankiewiczowi i Graczakowi (dziennikarze TV Republika – red.), którzy pojechali do izby wytrzeźwień i uzyskali informację, że tam nie trafiłem, choć taka wersja była przekazywana – mówił.

Dziennik „Super Express” opublikował nagranie z bójki pomiędzy policją a posłem Przemysławem Wiplerem pod warszawskim klubem "Enklawa" nocą z 29 na 30 października 2013 r. Nagranie pokazuje, że to Wipler został zaatakowany i pobity przez funkcjonariuszy. Do sprawy tej odniósł się na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej sam zainteresowany.

Poseł rozpoczął swoją konferencję od podziękowań, które złożył na ręce swoich bliskich, żony i współpracowników. – Dziękuję tym, którzy byli ze mną cały ten czas, wierzyli, że zachowywałem się zgodnie z prawem, wierzyli, że ta „zła nowina” zaprezentowana opinii publicznej jest nieprawdą – powiedział. Wipler stwierdził, że wypowiedzi policji były przyjęte przez media za pewnik. – Trudno było w tym czasie przyznawać się, że ktoś ze mną współpracuje, czy że na mnie głosuje. - mówił. Zdaniem posła była to próba zdyskredytowania go jako osoby publicznej. – Publicyści niektórych mediów mówili o mnie, że jestem skończony – przypomniał.

Poseł KNP w sposób szczególny podziękował mediom, które rzetelnie relacjonowały jego sprawę, dziennikarzom, którzy weryfikowali wersje podawaną przez policję. – Szczególnie redaktorowi Maślankiewiczowi i Graczakowi (dziennikarze TV Republika – red.), którzy pojechali do izby wytrzeźwień i uzyskali informację, że tam nie trafiłem, choć taka wersja była przekazywana – mówił, dodając także podziękowania pod adresem dziennikarza „Do Rzeczy” Wojciecha Wybranowskiego.

– Przez rok domagałem się, żeby państwo zobaczyli to, co tam się wydarzyło – przekonywał.

Wipler: Sienkiewicz i Kopacz publicznie mnie skazali

Wipler odniósł się także do wypowiedzi polityków, którzy również wydali na niego wyrok chwile po zdarzeniu. – Minister nadzorujący policję (Bartłomiej Sienkiewicz – red.) publicznie mnie skazał, powiedział, że sprawa jest tak oczywista, że szkoda ją komentować – mówił.

Sienkiewicza o sprawie Wiplera

Warto przypomnieć co dokładnie mówił wówczas Sienkiewicz. – Sprawa jest tak ewidentna, że nie chce mi się jej komentować. (…) Służby ubrane były w mundury policyjne i okrzykiwały się jako policja, powołując się na odpowiednie prawo, a pan poseł nie był w stanie tego faktu przyjąć do własnej świadomości? Mamy problem tu z zaburzoną percepcją, dlatego proszę o zwolnienie mnie ze szczegółów – mówił w tok.fm. Z kolei na antenie TVN zapewniał: "Przeprowadziłem rozmowę, dostałem też dokumenty z KGP od pana komendanta. Jestem absolutnie pewien, że pan poseł nie okazywał się legitymacją. To, że jest posłem, wyszło dopiero, gdy podano dane do KSP z Kolskiej z Izby Wytrzeźwień".

– Oczekuję, że już były dziś minister Sienkiewicz powie, co miał na myśli – wskazał. – Oczekuję również, że ówczesna marszałek Sejmu Ewa Kopacz wytłumaczy się ze swoich wypowiedzi na mój temat, bo ona również mnie skazała – mówił Wipler.

Poseł stwierdził, że dziś powinniśmy dać żółtą kartkę nie tylko funkcjonariuszom, ale także, a może nawet zwłaszcza zwłaszcza tym ludziom, którzy odpowiadają za to, jak służby funkcjonują.

Odnosząc się już bezpośrednio do nagrania opublikowanego przez "SE" powiedział: "Po roku widać, co była jawną i ewidentna nieprawdą. Policjant nigdy nie ma prawa uderzyć kogokolwiek z pięści".

 

PRZYPOMINAMY MATERIAŁY BARTŁOMIEJA MAŚLANKIEWICZA I BARTŁOMIEJA GRACZAKA DOTYCZĄCE SPRAWY WIPLERA

 

telewizjarepublika.pl

Wiadomości

Karambol na A4. Jest ofiara śmiertelna

Przełom w Szwecji? Wzywa do wstrzymania nadawania obywatelstw

Byli na wysokości 9 km! Powiedział stewardesie, że musi wyjść...

Startuje Puchar Świata w skokach narciarskich. Będzie 100?

Bolsonaro jak Trump. Chcą uniemożliwić start byłemu prezydentowi

Netanjahu może lecieć do Argentyny. Milei kontestuje wyrok MTK

Demonstracje na Kubie. Dramatyczne hasła protestujących

Kanada aresztuje Netanjahu. Trudeau jasno przeciw Izraelowi

Kobieta prokuratorem generalnym USA. Kartele mają problem

Nazwał decyzję MTK "antysemickim posunięciem"

Sejm debatował nad projektem w sprawie dodatkowego urlopu

Zełenski: Atak nową rakietą to eskalacja wojny. CO na to NATO?

Niemieckie SPD idzie w zaparte. Upadł Scholz! Niech żyje Scholz!

Zmiany w życiu potencjalnego kandyata PiS na Prezydenta RP

Czarnek: Hołownia szaleje, nie uznaje Sądu Najwyższego, który zatwierdził go jako posła na Sejm

Najnowsze

Karambol na A4. Jest ofiara śmiertelna

Bolsonaro jak Trump. Chcą uniemożliwić start byłemu prezydentowi

Netanjahu może lecieć do Argentyny. Milei kontestuje wyrok MTK

Demonstracje na Kubie. Dramatyczne hasła protestujących

Kanada aresztuje Netanjahu. Trudeau jasno przeciw Izraelowi

Przełom w Szwecji? Wzywa do wstrzymania nadawania obywatelstw

Byli na wysokości 9 km! Powiedział stewardesie, że musi wyjść...

Startuje Puchar Świata w skokach narciarskich. Będzie 100?