Podwarszawskie Legionowo i Radom – to dwa miasta, gdzie jakość powietrza w niedzielę rano jest najgorsza. Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał też ostrzeżenia m.in. dla Warszawy, Siedlec, Starachowic, Tarnowa, Raciborza, Częstochowy, Kalisza i Grudziądza.
Najlepsza jakość powietrza jest w niedzielę w Słupsku (woj. pomorskie), Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie), Koszalinie, Szczecinku, Połczynie-Zdroju, Widuchowej (woj. zachodniopomorskie), Sulęcinie (woj. lubuskie), Pile (woj. wielkopolskie), Trzebini (woj. małopolskie), Ustroniu (woj. śląskie) oraz Krośnie (woj. podkarpackie). Informacje o jakości powietrza są dostępne na stronie internetowej Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
W niedzielę rano (pomiary dotyczą godzin od 7 do 8) najgorszą jakość powietrza odnotowano w ponad 20 miastach Polski. Bardzo zła jakość powietrza jest w Radomiu i podwarszawskim Legionowie. W miastach tych przekroczone zostały dopuszczalne normy m.in. pyłów PM 10 i PM 2,5.
Jako złą GIOS określił jakość powietrza w Warszawie, podwarszawskim Otwocku i Siedlcach (woj. mazowieckie), Radomsku (woj. łódzkie), Grudziądzu i Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie), Starachowicach i Nowinach (woj. świętokrzyskie), Częstochowie, Raciborzu i Goczałkowicach-Zdroju (woj. śląskie), Krakowie i Tarnowie (woj. małopolskie), Kaliszu (woj. wielkopolskie), a także Rzeszowie i Dębicy (woj. podkarpackie). W tych miastach też na ogół przekroczone zostały dopuszczalne normy pyłów PM 10 i PM 2,5.
Ogółem jeśli chodzi o regiony, najwięcej ostrzeżeń dotyczy Mazowsza oraz województw: świętokrzyskiego, śląskiego i Małopolski.