Szydło: Polska nie zasługuje na gorsze traktowanie. Ta dyskusja jest kłopotliwa dla nas wszystkich

Przyjechałam tutaj, żeby podzielić się informacjami na temat ustawy medialnej oraz zmian podjętych w Trybunale Konstytucyjnym – mówiła w drugim swoim wystąpieniu w Parlamencie Europejskim Beata Szydło. – Nie zgadzam się, by Komisja Europejska zastosowała wobec Polski taką decyzję, jaką podjęła, ale jestem otwarta – podkreśliła premier.
– Polska nie zasługuje na to, by być w tej chwili oceniana przez KE, ponieważ wszystkie sprawy są realizowane zgodnie z konstytucją i traktatami UE. – Jesteśmy wolnym narodem i w polskim sejmie można wyrażać swoje zdanie – podkreśliła Beata Szydło. – Wydaje mi się, że cała ta dyskusja jest dla nas kłopotem – dodała.
– Nie twierdzę, że nie ma między nami sporu politycznego, ale toczmy go tam, gdzie jest na to miejsce - w polskim parlamencie. Musimy wspólnie wypracować taki model funkcjonowania w UE, byśmy nie musieli toczyć takich debat – powiedziała szefowa polskiego rządu, zaznaczając, iż liczyła na szczegółowe pytania europosłów, ale nie pojawiło się ich zbyt wiele.
Potrzebne uzdrowienie państwa
– Przyjeżdżam tutaj również dlatego, że mam głębokie poczucie odpowiedzialności za Polskę. Nie chcę, żeby w moim kraju wzrastały obawy antyeuropejskie. Polski rząd nie zrezygnuje z programu, do którego zobowiązał się wobec wyborców. Polacy wybrali nas, my wygraliśmy wybory i nasi rodacy na ten program czekają. Dla nas, Polaków, bardzo ważne jest to, by mierzyć się z tymi najlepiej rozwijającymi się państwami Europy – oświadczyła Szydło.
Przywołując słowa św. Jana Pawła II premier zaapelowała: – Nie lękajmy się budować równej i sprawiedliwej Europy. Zróbmy to wszystko razem, by każdy Europejczyk miał poczucie, że jest równo traktowany. Szydło podkreśliła, że Polska nie zasługuje dzisiaj na to, by być gorzej traktowana. – Jestem tutaj i uważam, że moim obowiązkiem jest rzeczowe wyjaśnienie tego, jak idą sprawy w Polsce, ponieważ autorytet Unii Europejskiej tego potrzebuje – mówiła.
– Weszliśmy do UE z bagażem naszej historii z ogromną nadzieją, do Europy, która była dla nas wielkim marzeniem o sprawiedliwości i uczciwości. Polsce potrzebna jest dziś ciężka praca nad uzdrowieniem państwa – przekonywała premier Szydło.
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Najnowsze

Dziewięć osób rannych po wypadku busa. Wszyscy trafili do szpitala

IMGW ostrzega przed burzami. Zagrożonych nimi jest 12 województw

Lis znów wścieka się na Hołownię. "Idź już chłopcze w cholerę, bo już żałosny i nudny jesteś"

Cały internet to widział. Teraz Kristin Cabot straciła pracę

USA: Polityka Trumpa radykalnie ograniczyła nielegalną imigrację. Teraz czas na deportacje

Lewandowski składa wniosek do prokuratury o przesłuchanie Hołowni. Chodzi o ujawnienie nacisków, by przeprowadził zamach stanu
