„48 cudzoziemców, wśród których byli obywatele Afganistanu i Syrii, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski” – podała rano Straż Graniczna.
Straż Graniczna poinformowała na platformie X (wcześniej Twitter), że wśród cudzoziemców próbujących przedostać się do Polski, 9 osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś. „Zdarzenia miały miejsce w okolicach Białowieży i Dubicz Cerkiewnych” - przekazała SG.
W innym wpisie pogranicznicy prostują pomyłkę opublikowaną w jednaj z gazet: „We wrześniu br. było 1077 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski, w tym roku 21,8 tys. Bzdurą są dane publikowane przez jeden z dzienników o 30 tys. +przejść+ przez granicę (a nie prób)!”
Nielegalni migranci zatrzymani w tym roku przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG pochodzili z ponad 50 krajów.
Na 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy.
SG szuka wykonawcy zapory elektronicznej na rzece Bug wzdłuż granicy z Białorusią w województwie lubelskim. Zabezpieczenia mają powstać na długości 172 km, planowany jest montaż m.in. ok. 4,5 tys. kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych oraz 1,8 tys. słupów kamerowych. Również w tym roku SG chce wyłonić w przetargu wykonawcę bariery elektronicznej na granicznych rzekach Świsłocz i Istoczanka w województwie podlaskim.
Najnowsze
Gwiazda NBA LeBron James zawiesza konta w mediach społecznościowych
Ponad 800 osób może zostać zwolnionych w Raciborzu. Rafako dziś podjęło decyzję!
Mocne. Gembicka zgłasza wniosek o przebadanie Kołodziejczaka na obecność substancji psychoaktywnych
Szef SEC zrezygnował, rynek kryptowalut wystrzelił w górę!