Sejm uchwalił ustawę o powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej
Wojska Obrony Terytorialnej powstaną 1 stycznia 2017 r. Będą nowym rodzajem Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej - czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa Obrony Narodowej. MON chce, by w 2019 r. w nowej formacji służyło ponad 50 tys. żołnierzy.
Za uchwaleniem ustawy głosowało 269 posłów, przeciw było 170, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Nowelizacja ustawy o powszechnym obowiązku obrony, której projekt powstał w MON, przewiduje, że Wojska Obrony Terytorailnej będą piątym rodzajem sił zbrojnych - obok sił lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych.
Ustawa trafi teraz do Senatu.
Twitter @MON_GOV_PL, @PremierRP
Komentarze
Najnowsze
„Wołyń i polskie czystki”? Wpis Wysockiej-Schnepf wywołał oburzenie
„To tłumaczenie nie jest przekonujące”. Kaleta o reakcji Trzaskowskiego na sygnały ze szpitala
Cenzura podczas sesji Rady Warszawy. Posłowi Glińskiemu wyłączono mikrofon