Przejdź do treści
13:08 Synoptyk IMGW: do Polski zaczyna napływać chłodniejsze powietrze. W nocy możliwe deszcze i burze na północy i wschodzie kraju
13:00 Toruń: 11 osób, w tym 4 dzieci, zostało poszkodowanych wskutek zderzenia się dwóch tramwajów na przystanku
11:52 Przywódcy europejscy: z zadowoleniem przyjęliśmy wysiłki Donalda Trumpa, następnym krokiem muszą być rozmowy z udziałem Wołodymyra Zełenskiego
11:41 Prezydent USA Donald Trump: najlepszy sposób na zakończenie wojny na Ukrainie to pokój, a nie zawieszenie broni
Informacja InPost oraz Centrum Ratownictwa stoją za nową akcją społeczną. Już niebawem przy paczkomatach zlokalizowanych w całej Polsce zaczną działać defibrylatory AED, czyli urządzenia ratujące życie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Otwock zaprasza na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Piekarczykiem w środę, 20 sierpnia, o godz. 18:00 w sali widowiskowej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, ul. J. Poniatowskiego 10 w Otwocku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

„Republika po południu". Duklanowski: Grodzkiego czeka proces karny i może w nim mówić nieprawdę

Źródło: Telewizja Republika

Gościem programy był Tomasz Duklanowski. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Tomasz Duklanowski przyznał, że Tomasz Grodzki domaga się kar z art. 212 i 216.

- To jest proces karny, Grodzki domaga się surowych kar z artykułu 212 i 216, z których wynika zagrożenie pozbawienia wolności - powiedział.

- Czekają nas też sprawy cywilne, które wiążą się z dużymi kosztami. Taktyka Grodzkiego polega na tym, aby nas zastraszyć i zniechęcić - dodał.

#WolneGłosy | @TDuklanowski: Praktyka Pana Grodzkiego polega na zastraszaniu i zniechęcaniu nas, by więcej nie zajmować się tą sprawą. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 7, 2021

Duklanowski powiedział, że Grodzkiemu zależy na tym, aby utaić proces.

- Pan Grodzki chce utajenia procesu. Obawiam się, że może do tego dojść - zaznaczył.

#WolneGłosy | @TDuklanowski: Pan Grodzki chce utajnienia procesu i może do tego dość. To proces karny, w którym Marszałek Senatu chce dla nas surowych kar. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 7, 2021

- Nas nie chroni immunitet. W przypadku Grodzkiego jest on podwójny. Z jednej strony o uchyleniu immunitetu musi zezwolić większość senacka, ale i pamiętajmy, że Sejm robi wszystko, by to nie trafiło to komisji - zauważył.

Duklanowski przypomniał, że sprawa ciągnie się już prawie trzy miesiące.

- Mijają już prawie trzy miesiące ale nie dzieje się nic, szuka się kruczków prawnych, by sprawa przeciągała się jak najdłużej- przyznał.

#WolneGłosy | @TDuklanowski: Mijają prawie trzy miesiące ale nie dzieje się nic, szuka się kruczków prawnych, by sprawa przeciągała się jak najdłużej. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 7, 2021

Tomasz Duklanowski przyznał, że Grodzki twierdząc, że odbywa się w jego stronę tzw. nagonka polityczna, nie mówi prawdy.

- Pan Marszałek ma prawdo do linii obrony, jaka jest dla niego wygodna. Czeka go proces karny i może w nim mówić nieprawdę. I właśnie to robi mówiąc, że to nagonka polityczna - zaznaczył.

Duklanowski przypomniał, że pacjenci, którzy chcieli być operowani przez Tomasza Grodzkiego, musieli płacić bardzo wysokie kwoty.

- W sytuacji ratowania życia bliscy zrobią wszystko. z prof. Grodzkim było tak, że uchodził za bardzo dobrego fachowca. Wielu pacjentów chciało do niego trafić. Jednak, kiedy pacjent trafiał do szpitala i chciał być operowany przez Grodzkiego, musiał płacić bardzo duże pieniądze - powiedział.

#WolneGłosy | @TDuklanowski: Kiedy pacjent trafiał na oddział Pana Grodzkiego, żeby być operowanym przez niego trzeba zapłacić, o tym wiedzieli pracownicy szpitala. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) June 7, 2021

Tomasz Duklanowski zdradził, że podobne zarzuty mogą być postawione współpracownikom Grodzkiego.

- Zarzuty mogą być postawione również innym osobom. Wiemy, że to zjawisko korupcji było bardzo powszechne w tym miejscu

- Pana Marszałka bronią osoby, które są z nim związane politycznie - dodał.

TV Republika

Wiadomości

Hity w sieci. Mazurek o Tusku. Orka Stanowskiego. Korwin gasi Biedronia. Giertych atakuje Czarnka

Marcin Przydacz ujawnia szczegóły rozmowy prezydenta Karola Nawrockiego z Donaldem Trumpem ws. Ukrainy

Kuźmiuk w Republice: Trump gra o pokój i interesy USA

Porozumienie pokojowe a nie zawieszenie broni. Ważny wpis Trumpa po rozmowach z Putinem

Trump chwali rozmowę z Putinem. Polski korespondent zwraca uwagę szczegół spotkania na Alasce

Kuźmiuk: Ukraina i NATO, powinny dążyć do tego, by ten konflikt jakoś rozwiązać

Polacy coraz chętniej sięgają po odroczoną płatność

Czy w Poczcie Polskiej ustawiono przetarg na bony żywieniowe? "Ściśle Jawne", niedziela, godz. 20:30

Rosjanie znów zaatakowali. Uderzenie hakerów Kremla w norweski system gromadzenia danych

Coraz więcej firm ogłasza niewypłacalność

Prezydent Nawrocki wziął udział w telekonferencji po szczycie Trump–Putin

Zełenski: w poniedziałek złożę wizytę w Waszyngtonie na zaproszenie Trumpa

NASZ NEWS: ABW i SKW mają grozić wejściem do Kancelarii Prezydenta

Donald Trump zdał raport europejskim przywódcom po spotkaniu z Putinem. Wśród nich był prezydent Karol Nawrocki

Melania Trump interweniuje ws. porwanych przez Rosjan ukraińskich dzieci. Napisała list do Putina

Najnowsze

Hity w sieci. Mazurek o Tusku. Orka Stanowskiego. Korwin gasi Biedronia. Giertych atakuje Czarnka

Trump chwali rozmowę z Putinem. Polski korespondent zwraca uwagę szczegół spotkania na Alasce

Kuźmiuk: Ukraina i NATO, powinny dążyć do tego, by ten konflikt jakoś rozwiązać

Karta

Polacy coraz chętniej sięgają po odroczoną płatność

Czy w Poczcie Polskiej ustawiono przetarg na bony żywieniowe? "Ściśle Jawne", niedziela, godz. 20:30

Marcin Przydacz

Marcin Przydacz ujawnia szczegóły rozmowy prezydenta Karola Nawrockiego z Donaldem Trumpem ws. Ukrainy

Zbigniew Kuźmiuk

Kuźmiuk w Republice: Trump gra o pokój i interesy USA

Porozumienie pokojowe a nie zawieszenie broni. Ważny wpis Trumpa po rozmowach z Putinem