Szykują się rządowe zmiany w programie "Rodzina 500+". Najbardziej prawdopodobną zmianą jest przyznanie świadczenia także na dzieci, które ukończyły już 18 lat, ale wciąż się uczą i pozostają na utrzymaniu rodziców – informuje dzisiejszy "Fakt".
Według gazety świadczenie w wysokości 500 złotych byłoby wypłacane przez trzy lata od uzyskania przez dziecko pełnoletności. "Fakt" zaznacza jednak, że takie rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone nie wcześniej niż od nowego roku.
Jak informuje gazeta, Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki społecznej przez najbliższe miesiące będzie się dopiero przyglądał, jak działa program, a dopiero później przygotuje konkretne zmiany.
Obecnie świadczenie wychowawcze wypłacane miesięcznie w ramach programu "Rodzina 500+" wynosi 500 zł na na drugie i każde kolejne dziecko. O ile dochód rodziny jest niższy niż 800 złotych na osobę świadczenie w ramach programu obejmuje tez pierwsze dziecko. Kryterium dochodu dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym wynosi 1200 złotych na osobę. W sumie uprawnionych do świadczenia jest 2,7 mln rodziców i opiekunów. Łącznie wsparciem objętych może zostać ok. 3,7 mln dzieci.
Niespełna miesiąc od wejścia ustawy o programie 500+ zostało złożonych dwa miliony wniosków. Do tej pory wypłacono 127 mln złotych.
CZYTAJ RÓWNIEŻ: