Przejdź do treści
15:18 Uwaga: IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla 12 województw. Dla podkarpackiego ogłoszono alert drugiego stopnia. Burze, silne opady i grad mogą zagrażać w tamtym regionie życiu i zdrowiu
14:49 W wieku 78 lat zmarła Ewa Dałkowska - aktorka teatralna i filmowa. Wystąpiła w ponad 50 filmach fabularnych i serialach
14:24 W poniedziałek odbędzie się posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej dot. wpisów błędnych liczb głosów w protokółach niektórych Obwodowych Komisji Wyborczych
14:14 Minister obrony Izraela: nie pozwolimy, by łódź z Gretą Thunberg zbliżyła się do Strefy Gazy
13:53 Włochy: pierwsza fala upałów, temperatury do 37 stopni w połowie kraju
11:53 Węgry: prezydent elekt Karol Nawrocki udzielił węgierskiemu tygodnikowi "Mandiner" pierwszego wywiadu zagranicznego po wygranych wyborach prezydenckich. Podkreślił w nim konieczność wzmacniania Grupy Wyszehradzkiej (V4) i wschodniej flanki NATO
11:37 Watykan: papież Leon XIV podczas mszy w niedzielną uroczystość Zesłania Ducha Świętego apelował o burzenie "murów obojętności i nienawiści"
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Premier: mam nadzieję, że osoby które zdały bardzo dobrze egzamin, dostaną się do szkoły z pierwszej trójki swojego wyboru

Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0

Mam nadzieję, że osoby, które zdały bardzo dobrze egzamin, dostaną się do szkoły z pierwszej trójki swojego wyboru. MEN zapewnia, że przeznaczyło środki w subwencji po to, żeby te możliwości zabezpieczyć – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Tzw. podwójny rocznik – uczniowie, którzy skończyli szkoły podstawowe i gimnazja – spotkają się w nadchodzącym roku szkolnym w szkołach ponadpodstawowych. Zgodnie z zaleceniami resortu edukacji dyrektorzy szkół zwiększyli liczbę oddziałów w placówkach. Nie gwarantuje to jednak, że wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół.

Premier, wypowiadając się na ten temat, wyraził nadzieję, że tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych, którzy dobrze i bardzo dobrze zdali egzaminy, dostaną się jednak do szkół z pierwszej trójki swojego wyboru.

Jak mówił, z raportów mu przedstawianych wynika, że większość szkół poradziła sobie z problemami lokalowymi wynikającymi z większej liczby uczniów w nadchodzącym roku szkolnym w liceach i technikach. Gdzie była taka możliwość, tam baza lokalowa została powiększona.

"Warunki lokalowe, które mogą ograniczać nabór, tam gdzie mogliśmy, we współpracy z samorządowcami, z dyrektorami liceów, staraliśmy się polepszyć" – powiedział Morawiecki.

"Prowadzone były rozmowy dotyczące zwiększenia bazy lokalowej. Często gimnazja były przy liceach (…), więc jeśli gimnazjów już nie będzie, to klasy, które wcześniej były klasami gimnazjalnymi, mogą stać się klasami licealnymi. Rozmawiałem z dyrektorami liceów, którzy podkreślali, że takiego problemu nie ma. Choć zdaję sobie sprawę, że taki problem może się pojawić w niektórych liceach, zwłaszcza w największych miastach" – powiedział.

Dodał, że "Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że przeznaczyło środki wcześniej w subwencji po to, żeby te możliwości zabezpieczyć".

 

IAR, media

Wiadomości

Bielan: Tusk zdaje sobie sprawę, że to jest początek jego końca!

"Była odważna. Kochała Polskę." W wieku 78 lat zmarła aktorka Ewa Dałkowska

Żebrowski domaga się prawdy ws. tekstów Onetu. „Uważam wyborców Nawrockiego za patriotów”

Gramatyka i Kanthak o wyborach u Tomasza Sakiewicza

Płażyński oskarża władze Gdańska o wspieranie Trzaskowskiego: przeprowadzę kontrolę poselską w gdańskim ratuszu

Gawkowski o rekonstrukcji rządu i współpracy z nowym prezydentem

Prof. Flis dla WP: „Tusk pokazał, że z Rafałem Trzaskowskim się nie liczy”

Zamach na prawicowego kandydata na prezydenta w Kolumbii. Sprawcą 15-latek

Jacek Wrona na proteście ws. nielegalnej migracji: bronimy granic naszej cywilizacji

Pierwszy wywiad zagraniczny prezydenta elekta. Ważne słowa o Ukrainie i bezpieczeństwie

"Nie dla nielegalnej imigracji". Trwa protest w Gdańsku [TRANSMISJA]

Burze, deszcz, grad i silny wiatr w 12 województwach. IMGW wydaje ostrzeżenia

Kompromitacja Szczerby. Mówił o braku ambasadora, którego prezydent powołał dwa miesiące temu

Polityczne trzęsienie ziemi po zwycięstwie Nawrockiego. Politycy o nowych scenariuszach

TYLKO U NAS: „Deep-fake nie zatrzyma prawdy”. Prof. Andrzej Ossowski o rosyjskim ataku, ekshumacjach w Puźnikach i sile genetyki

Najnowsze

UJAWNIAMY: Fałszywy dokument, fałszywy profil i prawdziwe dementi prof. Ossowskiego – jak rozpoznać rosyjską prowokację?

Gramatyka i Kanthak o wyborach u Tomasza Sakiewicza

Płażyński oskarża władze Gdańska o wspieranie Trzaskowskiego: przeprowadzę kontrolę poselską w gdańskim ratuszu

Gawkowski o rekonstrukcji rządu i współpracy z nowym prezydentem

Prof. Flis dla WP: „Tusk pokazał, że z Rafałem Trzaskowskim się nie liczy”

Bielan: Tusk zdaje sobie sprawę, że to jest początek jego końca!

"Była odważna. Kochała Polskę." W wieku 78 lat zmarła aktorka Ewa Dałkowska

Żebrowski domaga się prawdy ws. tekstów Onetu. „Uważam wyborców Nawrockiego za patriotów”