Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna w coraz większym zakresie przywracają pracę dla więźniów, która wyhamowała w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią.
Wiceminister sprawiedliwości wizytował dziś Zakład Karny w Kłodzku. Przy placówce resocjalizacyjnej planowane jest uruchomienie nowoczesnej hali produkcyjnej, w której zatrudnienie znajdzie kilkudziesięciu osadzonych.
– Zatrudnienie skazanych w halach produkcyjnych jest bardzo ważne. W Kłodzku otwiera się możliwość współpracy z kontrahentem, który na terenie więzienia chce zatrudniać osadzonych. Służba Więzienna i Ministerstwo Sprawiedliwości postawiły sobie za cel przywrócić pracę dla więźniów możliwie w szerokim zakresie i konsekwentnie to realizujemy – powiedział Michał Woś.
Nowe????odpłatne????miejsca pracy ????????dla skazanych????????umowę z lokalnym kontrahentem na wykonywanie pracy poza więziennymi murami podpisał ppłk Jacek Zwierzchowski Dyrektor @ZZamosciu ???? @MS_GOV_PL @SW_GOV_PL @MWosPL #pracadlawięźniów #resocjalizacja pic.twitter.com/ecwFSdL0OO
— OISW Lublin (@OISW_Lublin) July 13, 2021
Wiceminister podkreślił, że praca jest najlepszym środkiem resocjalizacji więźniów.
W więzieniach w całej Polsce wybudowano 45 hal produkcyjnych, powstać ma kolejne pięć. Pod koniec czerwca br., w halach pracowało ponad 2 tys. osadzonych. Zajmują się oni m.in. szyciem brań, produkcją tapicerowanych mebli, sprzętu AGD, rolet i żaluzji.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Rybakina ma nowego trenera. To słynny Chorwat
Badania mężczyzn - Movember na świecie | Republika Wstajemy
Napisał do nas funkcjonariusz policji: "sytuacja w naszej służbie staje się coraz bardziej dramatyczna"
Hospicjum Sióstr Felicjanek: Miejsce, gdzie nadzieja spotyka się z opieką | Republika Wstajemy