Posobkiewicz w Republice: Kleszcze grożą nie tylko boreliozą
„Świadomość zagrożenia chorobami odkleszczowymi w społeczeństwie wzrosła, ale jednocześnie podniosła się liczba kleszczy, które są nosicielami krętków borelli. Trzeba pamiętać, że po ugryzieniu przez kleszcza grozi nam nie tylko borelioza, lecz również kleszczowe zapalenie mózgu" mówi dr Marek Posobkiewicz, lekarz chorób wewnętrznych. Cała rozmowa w oknie obok. Polecamy!
- Gdy zauważymy na ciele kleszcza, trzeba jak najszybciej, bez rozgniatania, czy rozrywania, wyciągnąć go – wówczas zmniejsza się ryzyko zakażenia. Jeżeli po usunięciu, w miejscu wkłucia się kleszcza, zaczerwienienie szybko znika, to znaczy, że uniknęliśmy boreliozy - wyjaśnia Marek Posobkiewicz.
Najnowsze
Nadchodzą ekstremalne upały. „Solidarność” wstawia się za pracownikami handlu
Już blisko 600 osób nie żyje po trzęsieniu ziemi w Wenezueli [DRAMATYCZNE NAGRANIA]
Tragiczna interwencja w Kołobrzegu. 35-latek zmarł mimo godzinnej reanimacji