Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
23:23 NIEMCY: w całym kraju wstrzymano ruch pociągów z powodu awarii systemu łączności radiowej
22:58 Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050
21:30 Kijów: Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z premier Julią Swyrydenko zadania związane z Konferencją na rzecz Odbudowy Ukrainy, która rozpocznie się w Gdańsku, i przekazał, że ważne jest, aby relacje z Polską miały konstruktywny charakter
20:43 Warszawa: W MSWiA odbyła się pilna narada z udziałem szefa MSWiA oraz przedstawicieli resortów zdrowia, spraw zagranicznych, infrastruktury, energii, rodziny, pracy i polityki społecznej oraz klimatu i środowiska w sprawie fali upałów
20:10 Zmarł były prezes Telewizji Polskiej Janusz Daszczyński. W latach 1994-1999 był wiceprezesem, a w latach 2015-2016 prezesem zarządu TVP. Miał 73 lata
18:59 Warszawa: W Klinice Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi UCK WUM prawie 70 proc. pacjentów było przyjmowanych poza kolejnością. NFZ nałożył na placówkę prawie 300 tys. zł. kary
18:42 Londyn: Gigantyczne upały w Zjednoczonym Królestwie. Według prognoz biura meteorologicznego Met Office w wielu miejscach w środę i czwartek temperatura odczuwalna może sięgnąć 43 stopni Celsjusza
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem 24 czerwca o godz. 17 w Mediatece ul. Szegedynska 13A Warszawa
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Wejherowie oraz poseł Michał Kowalski zapraszają na spotkanie z Posłami na Sejm RP Małgorzatą Wassermann oraz Jarosławem Krajewskim w dniu 24 czerwca 2026 r. na godz. 17.30 do Wejherowa do Pałacu Przebendowskich, ul. Zamkowa 2a
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie "Czas Polski. Program Polaków" z poseł Agatą Wojtyszek 24 czerwca, godz. 17:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Kuźnica ul. Bodzentyńska 18
Wydarzenie Kluby "Gazety Polskiej" z Białegostoku i Brańska zapraszają na protest przeciwko paktowi migracyjnemu, który odbędzie się 25 czerwca o godz. 15:00 przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 14 w Białymstoku
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Międzyrzeczu zaprasza na spotkanie z historykiem Jarosławem Palickim na temat: "Poznański Czerwiec'56 i postalinowska Europa". 25 czerwca o godz. 17.00, Muzeum w Międzyrzeczu
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Bartoszycach zaprasza na spotkanie z mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca o godz. 19:00 w „Przystanku” przy Placu Dworcowym 1 w Bartoszycach
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk

Patryk Jaki o tych, którzy na polecenie Tuska i Bodnara mają „zniszczyć wrogów politycznych”

Źródło: Facebook/Jaki

- Dla każdego, kto rozumie fundamentalne dla demokracji zasady, oczywiste jest to, że obecnie budynki prokuratury nielegalnie zajmuje grupa przestępcza, która na polecenie Tuska i Bodnara ma za zadanie zniszczyć ich wrogów politycznych – mówi „Gazecie Polskiej Codziennie” europoseł Patryk Jaki, komentując postanowienie sądu przedłużające areszt dla ks. Michała Olszewskiego i byłych urzędniczek Ministerstwa Sprawiedliwości.

W ubiegłą środę Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył o kolejne trzy miesiące, do 21 listopada, areszt wobec ks. Michała Olszewskiego oraz dwóch byłych urzędniczek, którzy oskarżani są o rzekome nieprawidłowości w związku z przyznawaniem dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Decyzja zapadła na wniosek prokuratury, która chcąc zatrzymać podejrzanych w areszcie, postanowiła dokleić im kolejne, kuriozalne zarzuty – udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. (...)

Jak poinformowali pełnomocnicy księdza Olszewskiego, prokurator sam przyznał, że w sprawie nie pojawiły się żadne nowe wątki procesowe. Oznacza to, że na podstawie tego samego materiału dowodowego śledczy po wielu miesiącach od zatrzymania postawili kolejne zarzuty tylko po to, aby oddalić perspektywę wyjścia na wolność osób, które – jak twierdzą – były po zatrzymaniu skandalicznie traktowane przez wymiar sprawiedliwości.

Zdaniem byłego wiceszefa resortu sprawiedliwości, a obecnie eurodeputowanego Patryka Jakiego „najważniejszym kryterium, aby uznać jakiekolwiek postępowanie karne za zgodne z prawem, jest kwestia legalności i legitymacji organu do działania”.

– Adam Bodnar pisze o przestrzeganiu prawa. Przypomnijmy więc, że prawo to ustawy. A prokuratura została zajęta siłowo, wbrew obowiązującym ustawom. Według obowiązującej dziś ustawy do odwołania prokuratora krajowego potrzebna była zgoda prezydenta RP. Jednak oni nawet o to nie zawnioskowali i zamiast na obowiązującym prawie oparli się na opłaconych opiniach prawnych, z których wynikało, że w ustawie powinno być coś, czego nie ma (czas na powrót z okresu spoczynku)

– argumentuje polityk Suwerennej Polski.

Jaki zwraca uwagę, że w tej sprawie „wypowiedział się Trybunał Konstytucyjny, którego decyzje zlekceważono, pierwsza prezes SN, i wiele autorytetów prawniczych, które nie sprzyjają PiS”.

– Wszyscy mówili, że prokurator krajowy Bodnara jest nielegalny. Do tego doszły decyzje sądów apelacyjnych, które nie uznają działalności prokuratury ze względu na bezprawny sposób powołania PK. Nadal obowiązuje też wyrok NSA, który rozbija teorię Bodnara o „czasie powrotu z okresu spoczynku”

– tłumaczy poseł. 

– Ustawa jest źródłem prawa, a opinia, która mówi o tym, że w ustawie powinno być coś, czego nie było – nie jest. Każdy, kto uważa, że opinia prawna czy uchwała jest wyżej niż twardy zapis ustawy, jest zwolennikiem bezprawia i zasady „opanowanie aparatu przemocy ważniejsze niż zasady prawa 

– dodaje Jaki. 

Według niego „dla każdego, kto rozumie te fundamentalne dla demokracji zasady, oczywiste jest to, że obecnie budynki prokuratury nielegalnie zajmuje grupa przestępcza, która na polecenie Tuska i Bodnara ma za zadnie zniszczyć ich wrogów politycznych”

– I pierwsze, co zrobili, to poskręcali sprawy swoich, tj. Grodzkiego, aferę śmieciową, fakturową itd. Inne prowadzili tak, aby się przedawniły. Mających wątpliwości wobec ich działań prokuratorów upokarzali, dawali dyscyplinarki. Więc swoje gangsterskie sprawy poskręcali i teraz zostaje tylko zniszczyć opozycję 

– uważa polityk Suwerennej Polski.

Patryk Jaki zwraca uwagę na wątpliwości związane z kwestią bezstronności prokuratorów zajmujących się sprawą Funduszu Sprawiedliwości, wskazując w tym kontekście na zapis art. 41 kpk.

– Ludzie, którzy pracują w Zespole Śledczym nr 2, dostali awanse, dodatki i funkcje, czyli korzyści majątkowe od nielegalnie powołanego organu, w zamian za zajęcie się Funduszem Sprawiedliwości. Wszyscy prowadzący tę sprawę byli zdegradowani przez ministra Ziobrę – więc z mocy kpk mają obowiązek się wyłączyć. Jeżeli prokurator może prowadzić „bezstronnie” sprawę wobec przełożonego, który go zdegradował, to jest to kolejny przykład, że prawo w Polsce ani zdrowy rozsądek już nie obowiązują

– powiedział Jaki. 

– Bodnar w swoim komunikacie celowo wymienia tylko jedno nazwisko członka zespołu, bo wie, kogo powołano do nielegalnej – jak oni to mówią – „neoprokuratury”. Za to sadystyczne postępowanie wobec księdza Olszewskiego i urzędniczek opisywane w mediach odpowiada prokurator Woźniak. Znany szerokiej opinii publicznej z aresztowania lidera protestu kibiców wobec Tuska, którego trzymał w areszcie osiem miesięcy. Postawił pełno zarzutów, w tym handel narkotykami, a na końcu nic się nie potwierdziło i wszyscy płacimy mu odszkodowanie. I on znów odpowiada za „prywatnych więźniów Tuska” 

– przypomina polityk, dodając, że „inni z tej ekipy nie są lepsi”.

– Albo zamieszani w odpowiedzialność za kompromitację prokuratury w sprawie śp. Jolanty Brzeskiej albo największą kompromitację prokuratury w całej trzeciej RP, tj. przekazanie reżimowi Łukaszenki danych laureata Pokojowej Nagrody Nobla ukrywającego się w Polsce. Takich sobie dobrał ludzi Bodnar do rozliczania demokratycznej opozycji w Polsce 

– wymienia rozmówca „Gazety Polskiej Codziennie”.

Wskazując na definicje ONZ, mówiące o upokarzaniu i znęcaniu się psychicznym, Jaki przypomina, że „wszyscy zatrzymani w tej sprawie byli poddawani torturom”. 

Funkcjonariusz ABW w materiale TVN24 przyznał, że historia ze stacją benzynową (gdzie gapie robili zdjęcia księdzu w kajdanach) miała miejsce. Wiemy, że prawdą jest trzymanie niegroźnej urzędniczki w izolatce (bo sadystyczny prokurator napisał, że jest „niebezpieczna”). Wiemy też, że wszystko było filmowane i jakoś nie ma chęci, tak jak w przypadku słynnej pani Joanny, aby pokazać dowody, że było inaczej, niż relacjonują zainteresowani. Wiemy też, że resort Bodnara kłamał w oficjalnym komunikacie, że nie było skargi na ww. czynności 

– wylicza były wiceszef MS. 

– Wiemy też, z ujawnionego przez Telewizję Republika dokumentu, że główny świadek Tomasz Mraz od momentu, kiedy współpracował z prokuraturą, musi mieć zgodę na kontrolę operacyjną ze strony sądów. Tymczasem nie dość, że tego nie ma, to jedno z nagrań odbyło się wbrew procedurom w obecności prokuratora. I robi to obóz, który przez osiem lat robił awanturę, że jest nielegalnie nagrywany. Smaczku sprawie nadaje list, który neoprokurator Korneluk wysłał do wszystkich prokuratur, żeby nie korzystali z „owoców zatrutego drzewa”. Wyjątek, jak widać, może stanowić polityczna sprawa wykańczania opozycji 

- mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Patryk Jaki.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"