Dziennik Fakt podał, że minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska nie interesowała się losem Polaków, którzy wrócili do Polski po dramatycznych wydarzeniach w stolicy Tunezji. MSW w komunikacie stwierdza, że to nieprawda.
Dziennik podał, że w piątek o godzinie 12 minister Piotrowska „już sobie odpoczywa na tylnej kanapie służbowej limuzyny, wieziona przez ochroniarzy do domu w Bydgoszczy”. Tymczasem wojskowa Casa z ośmioma rannymi Polakami na pokładzie wylądowała na wojskowym lotnisku w Warszawie o godz. 22.
Ranni Polacy to ofiary zamachu terrorystycznego w muzeum Bardo w Tunisie. Po przylocie do Polski zostali przewiezieni do szpitala MSW w Warszawie. Jednak całej operacji przyglądała się jedynie rzecznik resortu Małgorzata Woźniak.
Na doniesienia dziennika Fakt zareagował resort spraw wewnętrznych, który wydał komunikat w tej sprawie.
Informuję, że dzisiejszy "Fakt" podaje nieprawdziwe informacje, że w piątek 20 marca minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska "nie interesowała się losem Polaków rannych w Tunisie", którzy zostali sprowadzeni do kraju i "już koło południa służbową limuzyną z ochroniarzami pędziła do domu” – pisze w komunikacie rzecznik MSW Małgorzata Woźniak. Wyjaśniła, że wyjazd minister Piotrowskiej „wiązał się z wypełnianiem obowiązków służbowych, a nie wyjazdem do rodzinnej Bydgoszczy”. Dodała, że szefowa resortu spraw wewnętrznych udała się do Gdańska, a następnie, na terenie województwa pomorskiego, wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami podległych służb – Policji i Państwowej Straży Pożarnej.
Nieprawdziwe są również informacje, jakoby minister Teresa Piotrowska "nie interesowała się losem rannych Polaków". Decyzją szefowej MSW została uruchomiona grupa psychologów z Państwowej Straży Pożarnej i Policji, która pomagała poszkodowanym zaraz po ich przylocie na Lotnisko Chopina. W specjalnej grupie, która udała się do Tunisu, znaleźli się również psychologowie Państwowej Straży Pożarnej i Policji oraz dwóch lekarzy, m.in. ze szpitala MSW. Także decyzją szefowej MSW, 8 osób przetransportowanych 20 marca do Warszawy, otrzymuje kompleksową pomoc medyczną w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych – wyjaśnia MSW.