Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski ma w tej chwili ponad 613 ton złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To jest historyczny moment.
Ważne Alarm o wolność słowa w Polsce. Rusza akcja informowania świata o zarzutach represji wobec niezależnych i konserwatywnych dziennikarzy. Szczegóły na portalu tvrepublika.pl
UWAGA! UPAŁY! W weekend w Polsce nawet 39-41 stopni C. Służby apelują, aby najmłodsi oraz seniorzy unikali wychodzenia z domu, zwłaszcza w godz. 15:00 - 18:00. Nie zapominajmy o piciu dużych ilości wody mineralnej. Pamiętajmy o zwierzętach
08:19 Sosnowiec: ośmiolatka pogryziona przez psy w poważnym stanie trafiła do szpitala. Poszkodowany został również ojciec, który próbował własnym ciałem zasłonić córkę
07:39 Prognoza pogody: cały kraj objęty ostrzeżeniami II i III stopnia oraz alertem RCB przed upałem. Temperatury wyniosą do 39 st. C, a w nocy do 25 st. C.
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Zapraszamy na otwarte spotkanie z posłem Bartoszem Kownackim i dziennikarzem Republiki Adrianem Klarenbachem. Więcbork, 27 czerwca (sobota), godz. 15:00, Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Rybacka 11
Wydarzenie Zapraszamy na otwarte spotkanie z posłem Bartoszem Kownackim i dziennikarzem Republiki Adrianem Klarenbachem. Bydgoszcz, 27 czerwca, godz. 17:30, City Hotel, ul. 3 Maja 6
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Nowy Targ zaprasza na spotkanie z Jakubem Maciejewskim, dziennikarzem TV Republika 28 czerwca, godz. 16:00 Restauracja "Kaprys" ul. Sokoła 3, Nowy Targ
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" im. ks. Gurgacza Nowy Sącz oraz Europoseł Arkadiusz Mularczyk, poseł Patryk Wicher zapraszają na 86.rocznicę zbrodni w Trzetrzewinie. 28 czerwca, godz. 11:00 w kościele Matki Boskiej Pocieszenia w Trzetrzewinie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Czarnem zaprasza na otwarte spotkanie z posłem Michałem Kowalskim, 29 czerwca 2026 r., godz. 17.00, ul. Kolejowa 7, Sala Dworca PKP, Czersk
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Sulęcin zaprasza na spotkanie z Elżbietą Rafalską i posłem Władysławem Dajczakiem. 29 czerwca, godz. 17:00 Sala parafialna przy ul Skłodowskiej-Curie 2, Sulęcin
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" Gorzów Wielkopolski zaprasza na spotkanie z Konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą 30 czerwca, godz. 19:00 Wieczernik, ul. Biskupa Wilhelma Pluty 7, Gorzów Wielkopolski
Wydarzenie Łódzkie Kluby "Gazety Polskiej" oraz Poseł Agnieszka Wojciechowską van Heukelom zapraszają na koncert Leszka Czajkowskiego z komentarzem historycznym Tadeusza Płużańskiego 30 czerwca, godz. 19:00 ul. Piotrkowska 14, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum zaprasza na spotkanie z posłem Krzysztofem Lipcem, 1 lipca, godz. 17:00, Dom Kultury „Sabat”, ul. Jeziorańskiego 73, Kielce
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Elblągu zaprasza na spotkanie z konstytucjonalistą dr. Oskarem Kidą oraz mec. Andrzejem Śliwką, Posłem na Sejm RP. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Domu Rektora przy Bulwarze Zygmunta Augusta 12 w Elblągu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wołomin i Stowarzyszenie „Nowy Wołomin” zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem z Wolnych Republikanów i Adamem Borowskim, działaczem opozycji. 1 lipca, g. 18:00, Sala Bankietowa Cechu Rzemiosł, Moniuszki 11/1, Wołomin

Marsz Niepodległości 2015 zakończony. „Najspokojniejszy i najliczniejszy marsz w historii”

Źródło: telewizja republika

O godzinie 14.00 ze stołecznego Ronda Romana Dmowskiego już po raz piąty wyruszył Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe, które w swojej inicjatywie zjednały szeroko pojmowane środowiska konserwatywne. W tym roku manifestacja z okazji 11 listopada odbyła się pod hasłem "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski". Według komentatorów to najbardziej liczny z dotychczasowych Marszów i najbardziej spokojny.

17.37

Reporter Telewizji Republika na Twitterze podsumował tegoroczny marsz.

 

#MarszNiepodległosci zakończony.Było spokojniej,ale wciąż trzeba pracować nad marginesem.Gratulacje dla wszystkich uczestników!@RepublikaTV

— Jan Piasecki (@JanPiasecki1) listopad 11, 2015

 

17.29

 

4 zwrotki Hymnu odśpiewane. Dobra organizacja. Zero zadym, chamstwa i agresji. Piknikowa atmosfera. Byłem-widziałem. pic.twitter.com/MNHm2Y3qL7

— Jacek Nizinkiewicz (@JNizinkiewicz) listopad 11, 2015

 

17.04

Rozpoczął się koncert zespołu Irydion.

 

 

Irydion na scenie, jest moc

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015

 

16.44

Najbardziej spokojny ze wszystkich dotychczasowych #marszniepodleglosci 2015 #11listopada @RepublikaTV pic.twitter.com/wMIMXgWCd0

— Marta Jeżewska (@MartaJezewska) listopad 11, 2015

 

Udało się! Najspokojniejszy i (chyba) najliczniejszy w historii Marsz Niepodległości :) pic.twitter.com/WeVi3T986N

— Paulina Małyszek (@p_malyszek) listopad 11, 2015

 

Tegoroczna trasa była taka sama, jak w ubiegłym roku, choć z pominięciem najbardziej newralgicznego punktu: Ronda Waszyngtona, gdzie w ubiegłym roku miały miejsce zamieszki. Z Ronda Dmowskiego, Mostem Poniatowskiego uczestnicy przeszli na błonia Stadionu Narodowego.

16.43

Głos zabrał też senator Jan Żaryn.

– Jako Polak i historyk cieszę się, że jest nas tutaj z roku na rok coraz więcej. Jesteśmy razem z Marszem Niepodległości, żeby manifestować swój patriotyzm – mówił na scenie przed Stadionem Narodowym prof. Jan Żaryn.   CZYTAJ WIĘCEJ: Prof. Żaryn: Rośne młode pokolenie, które chce pozostać Polakami i manifestować swój patriotyzm

16.38

Głos zabrał porucznik Jan Nowicki, żołnierz Armii Krajowej, który przypomniał zebranym, że patriotą nie jest się tylko od święta. – Nareszcie mamy wolną Polskę – powiedział porucznik, a tłum odpowiedział mu okrzykiem: Cześć i Chwała Bohaterom.

Bohater usłyszał też z tysięcy gardeł "sto lat".

Usunięto obraz.

 

16.31

Na błoniach Stadionu Narodowego przemawiał przedstawiciel ONR, który mówił o formacjach, które znalazły się w nowym Sejmie. – Jest Nowoczesna, która działa w imię jakichś banków, jest PO, która siedzi w kieszeni Berlina i Brukseli, jest PiS, które teraz będzie rządziło, ale trzeba im patrzeć na ręce. Już raz rządzili - traktat lizboński i inne rzeczy. To jest partia, która słucha Waszyngtonu, Izraela. Żadnych wojen za Izrael – mówił.

 

Tomasz Dorosz ONR

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015
 

Tomasz Dorosz z ONR: Musimy patrzeć władzy na ręce i nie dopuścić, by realizowała interes Waszyngtonu, Moskwy czy Brukseli

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015

 

 16.28

Zdewastowany został samochód TVP. Na dachu wylądowała raca, ktoś prawdopodobnie skakał po aucie. Zbita jest przednia szyba, a karoseria pognieciona – informuje stacja.

 16.16

Głos zabrał prezes Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz, który mówił, że "w nowym Sejmie nie ma lewactwa, które pluło na ojczyznę". – Nigdy nie myślcie, że jesteście gorsi od tych starych pijaków, zdrajców, złodziei, którzy rządzą nami – dodał.

 

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej poseł Adam Andruszkiewicz mówi o tym, że musimy odzyskać Polskę z rąk ludzi, skazujących tysiące młodych Polaków na emigrację

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015

 

 16.08

– Bez współpracy polsko-węgierskiej chrześcijańska Europa zginie. Być może nigdy tak bardzo nie potrzebowała ona Polaków i Węgrów jak teraz –- mówił Toroczkai.

 

Laszlo Toroczkai

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015

 16.00

Przemawia Laszlo Toroczkai, burmistrz małego węgierskiego miasteczka Asotthalom. – Nigdzie na świecie nie widziałem tylu młodych patriotów, Polacy są jednym z najwspanialszych narodów na świecie – mówił.

15.51

Jak informuje gazeta.pl powołując się na informacje warszawskiego ratusza, na razie zatrzymano kilka osób. Zdewastowano też Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Parku Skaryszewskim.

 15.49

Takie same wrażenia jak reporter TV Republika dotyczące liczebności Marszu odniósł Jakub Szymczuk. Czy to najbardziej liczny i najbardziej pokojowy Marsz Niepodległości?

A Marsz Niepodległości jeszcze idzie mostem. Media które piszą o kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącach łżą pic.twitter.com/NUMsbIdjDj

— Jakub Szymczuk (@jakub_szymczuk) listopad 11, 2015

 

  15.40

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witold Tumanowicz z błoń Stadionu Narodowego:

 

Marsz Niepodległości wypełnił błonia Stadionu Narodowego!

Posted by Witold Tumanowicz on 11 listopada 2015

 15.37

Marsz Niepodległości zabezpieczało 120 medyków! Dziękujemy!

Posted by Marsz Niepodległości on 11 listopada 2015

 

 15.24

Na profilu Marszu Niepodległości na Facebooku opublikowano list, który prezydent Andrzej Duda napisał do uczestników manifestacji.

Usunięto obraz.

 15.22

Czolo #marszniepodleglosci dotarło pod scenę na błoniach #StadionNarodowypic.twitter.com/yirfjaTajM

— Marek Piotr Borkowsk (@BorkowskMarek) listopad 11, 2015

Usunięto obraz.

 

15.15

– Zdaje się, że to najbardziej liczny marsz, jaki dotychczas miał miejsce – relacjonował z Mostu Poniatowskiego reporter TV Republika Jan Korab, który wskazywał, że może w nim iść nawet 200 tys. osób. – Dotychczas nic złego się nie wydarzyło. Słyszeliśmy hymn z tysięcy młodych gardeł i to naprawdę rozczula. Widzimy tysiące młodych Polaków, którzy chcą zamanifestować, jak kochają swoją ojczyznę. To bardzo pozytywnie nastraja – mówił.

Usunięto obraz.

 15.10

Dziennikarz Paweł Ozdoba na Twitterze na bieżąco publikuje zdjęcia i nagrania z miejsca Marszu w którym obecnie się znajduje:

Część marszowiczów już pod Stadionem. #MarszNiepodległości pic.twitter.com/3LJ2P934vO

— Paweł Ozdoba (@PawelOzdoba) listopad 11, 2015

 15.05

Uczestnicy schodzą zjazdami z Mostu Poniatowskiego.

 15.01

Jesteśmy po drugiej stronie Wisły pic.twitter.com/Zhbk3IPCz4

— Krzysztof Bosak (@krzysztofbosak) listopad 11, 2015

 

 14.55

Organizatorzy Marszu proszą o ograniczenie środków pirotechnicznych, które sprawiają wrażenie, jakby dochodziło do zamieszek.

 14.54

Uczestnicy wznoszą liczne okrzyki. Skandują m.in.: "Bóg, honor i Ojczyzna", "Nadchodzi Marsz Niepodległości" i "To my, Polacy", "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela niepodległość nam odbiera", "Spieszmy się rozliczać komunistów...", "Polska tylko dla Polaków".

#marszniepodleglosci #11listopada "wczoraj Moskwa, dziś Bruksela Niepodległość Nam odbiera" pic.twitter.com/LJKn27Onzm

— Marta Jeżewska (@MartaJezewska) listopad 11, 2015

 

 

telewizjarepublika.pl, gazeta.pl, tvn24.pl