Koniec z finansowaniem z publicznych pieniędzy „Wyborczej” i Newsweeka. Rządowe instytucje wstrzymują prenumeraty

Rządowe instytucje przestaną prenumerować w dotychczasowych ilościach Gazetę Wyborczą oraz tygodnik Newsweek. Wstrzymane mają też być rządowe reklamy.
W zależności od instytucji, pismo to będzie trafiało najwyżej w kilku egzemplarzach. Najwięcej, bo trzy egzemplarze ma otrzymać Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – dowiedział się portal Prawy.pl. Chodzi o Gazetę Wyborczą. Choć podobna sytuacja dotyczy też tygodnika Newsweek.
Co więcej, od grudnia rządowe instytucje przestaną zlecać płatne materiały, które do tej pory ukazywały się w Gazecie Wyborczej i Newseeku.
Jednak wciąż będą obowiązywać umowy wynikające z przetargów rozpisanych jeszcze w czasie poprzedniej kadencji Sejmu. Nie wygasa umowa na „nieograniczoną ilość” ogłoszeń na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej wydawanej przez Agorę (wydawca m.in. Gazety Wyborczej) oraz Gremi (wydawca Rzeczpospolitej).
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie
Ziobro reaguje na słowa prezesa NRA. "Niech Pan wraca tam, gdzie razem z Giertychem tkwi Pan od dawna i to po same uszy"
Przemysław Czarnek: to, jak traktuje się ludzi, to jest sadyzm. Po zmianie władzy, Giertycha znajdziemy nawet we Włoszech
Prof. Cenckiewicz: kontrwywiad ABW pozyskał realne dowody na ruską ingerencję w proces wyborczy w roku 2023
Najnowsze

USA: 10-proc. cło 5 kwietnia. Cła na poszczególne kraje 9 kwietnia

Mulawa: Cyba to morderca! Warunki w szpitalu? Polacy mogą tylko pozazdrościć

Wipler o wpisie Tuska o "cyberataku": została zhakowana skrzynka ważnego działacza PO, będzie afera

Siedlisko zwyrodnialców nie istnieje. Zlikwidowano jedną z największych platform pedofilskich na świecie