W dniach 22-24 maja w Warszawie zaplanowana jest wizyta przedstawicieli Komisji Parlamentu Europejskiego ds. Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM). Komisja postanowiła się spotkać tylko z feministkami i organizacjami LGBT odrzucając prośbę o spotkanie z Polakami z innych organizacji.
Wizyta przedstawicieli FEMM w Polsce planowana na 22-24 maja odbędzie się bez udziału kilkunastu przedstawicielek organizacji kobiecych i rodzinnych, choć te zgłosiły zainteresowanie i potrzebę uczestnictwa. Program planowanej wizyty w Polsce przewiduje spotkanie wyłącznie z przedstawicielkami skrajnie lewicowych organizacji pro-choice, m.in.: Ratujmy Kobiety, Centrum Praw Kobiet, Kampanii Przeciw Homofobii czy Feminoteki.
Kilkanaście organizacji kobiecych działających w Polsce, zostało przez organizatorów spotkania zingnorowanych, wyłącznie dlatego że nie wpisują się w radykalną, feministyczna retorykę. Komisja FEMM zastosowała klasyczne mechanizmy dyskryminacji, arogancko wykluczając z debaty publicznej organizacje reprezentujące ogromną liczbę Polek. – powiedziała Dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.
Pomimo zgłoszenia chęci udziału w wydarzeniu, wiele organizacji jak dotąd nie otrzymało żadnej odpowiedzi. Wśród nich są m.in.: Konfederacja Kobiet RP, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, Instytut Ordo Iuris, Fundacja Życie i Rodzina oraz Fundacja Mamy i Taty.
Nie możemy się zgodzić na kreowanie fałszywego obrazu społeczeństwa polskiego w strukturach UE. Większość Polek ma inne priorytety niż agresywne feministki z Czarnych Marszy. Polki popierają pełną ochronę życia tymczasem unijni politycy jako przedstawicielki kobiet chcą traktować wyłącznie feministki. Jest to oburzająca dyskryminacja, która jest tym bardziej skandaliczna, że dopuszcza się jej komisja FEMM, która ma działać na rzecz równouprawnienia – powiedziała Małgorzata Owczarska, Prezes Konfederacji Kobiet RP.
FEMM to jedna z Komisji Parlamentu Europejskiego, której działania skierowane są na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Ponieważ Komisja zdominowana jest przez osoby o poglądach skrajnie lewicowych, pod przykrywką promocji praw kobiet i równouprawnienia promuje się ideologię gender, prawa LGBTI, prawo do zabijania dzieci na wczesnym etapie rozwoju, czy seksualizację dziewcząt od najmłodszych lat.
Podejmowane akcje o charakterze społecznym oraz działania prawodawcze świadczą o spektakularnej stronniczości działań Komisji FEMM. Tego typu dyskryminujące zachowania ze strony FEMM miały już miejsce w przeszłości. Gdy w Polsce decydowały się losy obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Stop Aborcji", uczestniczki czarnych marszy zaproszono na wizytę do Parlamentu Europejskiego. Wówczas zaproszone feministki, podczas konferencji prasowej, miały możliwość wypowiedzenia się na forum parlamentarnym na temat projektu – przedstawiając punkt widzenia tylko jednej strony. Spotkanie w Warszawie pokazuje, że tak dyskryminacyjne i wykluczające podejście jest już utrwalonym sposobem działania komisji FEMM.
Wykluczone przez FEMM organizacje zamierzają zwrócić się do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego z oficjalną skargą na dyskryminacyjne praktyki stosowane przez kierownictwo FEMM.