Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało we wtorek kolejne trzy osoby w sprawie wyłudzeń blisko 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych. To przedsiębiorcy wystawiający fikcyjne faktury - wynika z ustaleń śledztwa. Wcześniej w tej sprawie zatrzymano m.in. Michała L., wydawcę czasopism "Wprost" i "Do Rzeczy".
Warszawska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez syndyka i inne osoby poprzez wyprowadzanie pieniędzy z mas prowadzonych upadłości, a następnie ich pranie przy użyciu szeregu fikcyjnych podmiotów gospodarczych - poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA
Do tej sprawy dzisiaj rano w Warszawie agenci CBA zatrzymali trzech przedsiębiorców, którzy na podstawie szeregu pozornych umów wystawiali fikcyjne faktury stanowiące podstawę do wyprowadzenia z mas upadłości środków pieniężnych.
Łączna wysokość ustalonej dotychczas szkody wynosi blisko 29 mln zł.
Śledztwo jest rozwojowe. Pierwsze zatrzymania do tego postępowania miały miejsce już w kwietniu 2017 roku. Łącznie w sprawie jest 25 podejrzanych.
Kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej działającej na szkodę mas upadłości.#prokuratura
— PROKURATURA (@PK_GOV_PL) 19 marca 2019