Ponad połowa Polaków uważa, że media powinny zajmować się sprawą zarzutów korupcyjnych wobec marszałka Senatu. – wynika z sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl. Przeciwnego zdania jest mniej niż jedna trzecia respondentów.
Respondenci odpowiedzieli na pytanie:
– Czy według Pani/Pana media w Polsce powinny zajmować się sprawą zarzutów korupcyjnych wobec Tomasza Grodzkiego?
51 proc. odpowiedziało twierdząco, z czego 24 proc. „zdecydowanie tak”, a 27 proc. „raczej tak”.
30 proc. sądzi, że media nie powinny zajmować się tą sprawą („zdecydowanie nie” - 15 proc., „raczej nie” - również 15 proc.).
19 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie.
Badanie pokazuje, że w tej sprawie istnieje wyraźna różnica zdań między elektoratami dwóch największych ugrupowań na polskiej scenie politycznej. 70 proc. wyborców PiS uważa, że media powinny badać sprawę zarzutów wobec marszałka Senatu; 12 proc. jest przeciwnego zdania. Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej 56 proc. jest przeciwna podejmowaniu przez media tego tematu, ale 31 proc. ma odwrotne zdanie.
Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 17 do 21 stycznia 2020 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1054.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Tusk znów obiecuje pieniądze na zdrowie, ale internauci przypominają, że poprzednie obietnice skończyły się miliardami dla nielegalnej TVP