Cztery budynki posterunków policji, które są objęte roszczeniami, nie zostaną zwrócone spadkobiercom
Decyzja to efekt tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Poinformował o niej na briefingu prasowym Witold Pahl, wiceprezydent Warszawy.
– Słowem kluczem dzisiejszej konferencji jest bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo obywateli, gwarancja zapewnienia pomocy, ochrony i przywrócenia oczekiwanego społecznie poziomu praworządności. Dzisiejsze nasze decyzje to element społecznej sprawiedliwości – mówił podczas konferencji prasowej przed budynkiem posterunku policji przy ulicy Okrzei, wiceprezydent Warszawy.
Witold Pahl podkreślił, że budynki służą "bezpieczeństwu obywateli" i, że – mimo roszczeń – nie zostaną zwrócone spadkobiercom. Cztery budynki, w których mieszczą się obecnie jednostki policji, znajdują się przy ul. Okrzei, Jaktorowskiej, Słonecznej i ul. Grobla. Ich spadkobiercy będą mogli ubiegać się jedynie o odszkodowania.
Podczas konferencji Witold Pahl poinformował również, że do miasta zgłosiło się siedem instytucji, które chcą przeprowadzić audyt, dotyczący reprywatyzacji stołecznych gruntów. – Chcemy, aby w tym tygodniu zostali wyłonieni audytorzy – wskazał wiceprezydent.