Przejdź do treści
14:51 Abp Jędraszewski o papieżu Franciszku: jego dokonania i inicjatywy budziły wiele i zaskoczenia, i nadziei
14:11 Donald Trump: niech Bóg błogosławi papieżowi Franciszkowi
13:39 Wielkopolskie: Prymas odprawi w Gnieźnie mszę św. w intencji zmarłego papieża
13:05 IMGW: w poniedziałek gwałtowne burze na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce
12:42 Watykan: 137 kardynałów z ponad 70 krajów świata wybierze nowego papieża na konklawe
11:33 Portugalia: Tysiące pielgrzymów modlą się w Fatimie za duszę papieża Franciszka
11:01 Watykan: Papież wydał dyspozycję, by pochowano go w bazylice Matki Bożej Większej
10:46 Prezydent Andrzej Duda: Papież był wielkim apostołem Miłosierdzia
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Budujmy kapitał narodowy polskimi firmami!

Źródło:

Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa (RGSWS) powstała w oparciu o zaangażowanie przedsiębiorców skupionych wokół mediów Strefy Wolnego Słowa oraz klubów „Gazety Polskiej”, którzy mają wieloletnie doświadczenie w różnych branżach. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności do firm rodzinnych, które są siłą polskiej gospodarki - pisze Piotr Hofman w "Gazecie Polskiej".

Według raportu PARP z 2 mln zarejestrowanych w Polsce firm aż 96 proc. reprezentuje sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Premier Szydło podczas ostatniego wystąpienia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu stwierdziła: „Firma rodzinna oparta na zasadach i na wartościach – to podstawa polskiej ekonomii i gospodarki”. W pełni się z tym zgadzamy i będziemy popierać działania wspierające rozwój firm rodzinnych, aby z małych stawały się średnimi, a ze średnich dużymi. Motto Rady brzmi: „Budujmy kapitał narodowy polskimi firmami”. W biznesie stawiamy na patriotyzm gospodarczy, wyrównanie szans polskich przedsiębiorców z podmiotami zagranicznymi. Chcemy, aby słowa premier Szydło: „Więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce” zrealizowały się jak najszybciej.

Celem Polski nie powinno być osiągnięcie pozycji europejskiego średniaka, lecz zdobycie statusu lidera regionu pod względem jakości legislacji, przyjazności administracji i sprawności funkcjonowania państwa. W naszej gospodarce drzemie olbrzymi potencjał, pętany biurokratycznymi ograniczeniami, nieprzejrzystym systemem podatkowym i niedostosowanym do nowoczesnej gospodarki prawem. Potrzebujemy jednak wsparcia struktur państwa dla naszej aktywności. To ma być partnerstwo oparte na zaufaniu i transparentności procedur. Bardzo ważnym zadaniem jest budowanie silnych, niezależnych, obiektywnych mediów, które są niezbędne, aby zapewnić stały kontakt pomiędzy przedsiębiorcami a ustawodawcą.

Zgodnie z założeniami programowymi chcemy się aktywnie włączyć w działania w ważnych dla polskiej gospodarki inicjatywach rządowych. Pamiętajmy, że polityka wielkich planów musi dostrzegać i oddziaływać na przedsiębiorców, realnie pracujących na utrzymanie i budujących majątek społeczny. W ramach ogłoszonej przez premiera Morawieckiego Konstytucji dla biznesu będziemy podejmować działania, które tu i teraz bezpośrednio poprawią jakość prowadzenia przez MŚP biznesu. Należy wykorzystać możliwości zmian dla otoczenia gospodarczego i wprowadzić ułatwienia w dziedzinach, w których jako kraj jesteśmy na szarym końcu. Nie ma silnego państwa bez silnej rodzimej gospodarki opartej na kapitale narodowym. W wielkich projektach infrastrukturalnych planowanych przez rząd konieczne jest zbudowanie możliwości prawnych i finansowych, aby mogły uczestniczyć w nich polskie firmy i aby to one czerpały profity z takich inwestycji.

Program „Mieszkanie Plus”, modernizacja PKP i sieci energetycznych czy realizacja połączenia morskiego przez Mierzeję Wiślaną – to wielkie programy budowlane. Budownictwo to koło zamachowe gospodarki, niech jednak tym razem to koło napędzi polskie firmy, a nie – jak przy inwestycjach drogowych z lat 2008–2013 – pozwoli zagospodarować ten wielki potencjał zagranicznym podmiotom. Jako Rada chcemy głośno mówić o potrzebie udrożnienia dostępu kapitału z polskich banków i funduszy rozwojowych krajowym firmom. RGSWS będzie stałym komentatorem życia gospodarczego. Obecnie trwają konsultacje w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę, zdecydowanie włączymy się w tę dyskusję, ten temat dotyka wielu polskich przedsiębiorców. Kolejnym zagadnieniem jest unormowanie i uproszczenie możliwości zatrudniania obywateli Ukrainy.

Już dzisiaj w Polsce mamy ponad milion pracujących Ukraińców, a bezrobocie najniższe od 10 lat, zatem jest pilna potrzeba ułatwień w tych obszarach. To tylko punktowo wskazane tematy z wielu bieżących problemów przedsiębiorców.

Zapraszamy ekspertów oraz wszystkich, którym nie jest obojętne budowanie polskiego kapitału, do udziału w Radzie przedsiębiorców.

Piotr Hofman, Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa

Gazeta Polska

Wiadomości

To się dzieje, gdy umiera papież

Sensacja na Amstel Gold Race! Skjelmose wyprzedza faworytów i wygrywa w Berg en Terblijt

Aresztowano mężczyznę oskarżonego o zranienie sędziego liniowego

Jak wygląda sytuacja na giełdzie? Ceny ropy znów zaskakują

Na co zmarł papież Franciszek? Włoskie Media podają nieoficjalną przyczynę

Księdzu zrujnowano zdrowie. Mecenas Skwarzyński ujawnia kulisy

Papież za życia wybrał miejsce pochówku. To ogromna "nowość"

Fiasko zespołu ds. deregulacji Tuska

Trudny pontyfikat papieża Franciszka. Sakiewicz: nastał w czasach kryzysu

Tragiczny wypadek na S3. Nie żyje kilka osób

Piekara: Tusk nie chce odzyskać skradzionych przez Niemców dzieł sztuki

Franciszek był papieżem przez 12 lat

Płonie Biebrzański Park Narodowy. Najnowsze informacje

Był pierwszym papieżem z zakonu Jezuitów

Uściński: Gliński odzyskiwał skradzione przez Niemców dzieła sztuki - Tusk nie chce

Najnowsze

To się dzieje, gdy umiera papież

Na co zmarł papież Franciszek? Włoskie Media podają nieoficjalną przyczynę

Księdzu zrujnowano zdrowie. Mecenas Skwarzyński ujawnia kulisy

Papież za życia wybrał miejsce pochówku. To ogromna "nowość"

Fiasko zespołu ds. deregulacji Tuska

Sensacja na Amstel Gold Race! Skjelmose wyprzedza faworytów i wygrywa w Berg en Terblijt

Aresztowano mężczyznę oskarżonego o zranienie sędziego liniowego

Jak wygląda sytuacja na giełdzie? Ceny ropy znów zaskakują