Pracownicy TVN mają bardzo nerwowy koniec roku
Nie da się ukryć, że ostatnie dni 2024 roku przebiegają dla pracowników TVN pod znakiem dużej nerwowości. Wszystko to za sprawa zapowiadanej sprzedaży stacji, a zwłaszcza tego, kto będzie jej nowym właścicielem. To może mieć zdecydowany wpływ na linię redakcyjną i przyszłość zawodową wielu osób.
Od kilku tygodni głośno jest o ponownej sprzedaży telewizji TVN. Według informacji Reutersa, Warner Bros. Discovery podjął współpracę z doradcami JPMorgan, którzy już kontaktują się z potencjalnymi nabywcami. Jak donoszą amerykańskie źródła, TVN Group może zostać wyceniona na ponad 1 miliard euro.
Jest kilku chętnych
Wśród potencjalnych nabywców wymieniani są pochodząca z Czech miliarderka Renata Kellnerowa, bądź węgierski fundusz powiązany z Viktorem Orbanem. Ostatnio też pojawiła się spekulacja, że większość aktywów mediowych Warner Bros. Discovery, m.in. grupa TVN, może zostać kupiona przez Fox Corporation. Taką informację podał portal wirtualnemedia.pl, opierając się na przygotowanych przez stację CNBC prognozach, których podstawą są opinie czołowych menedżerów z sektora mediów i technologii. Fox Corporation, wchodzi w skład koncernu Ruperta Murdocha.
Zamieszanie związane ze sprzedażą nie najlepiej wpływa na humory pracowników stacji z Wiertniczej. O ile fachowcy z pionu technicznego mogą być raczej spokojni o przyszłość, bo są specjalistami w swojej branży, dziennikarze zajmujący się informacją już niespecjalnie. Nie wiadomo bowiem, czy nowy właściciel będzie przejawiał jak część z nich bezgraniczne uwielbienie dla rządu 13 grudnia i premiera Donalda Tuska.
Dominacja niepewności
Portal wirtualnemedia.pl dotarł do kilku pracowników telewizji TVN, którzy opowiedzieli o tym, jakie nastroje panują w stacji. Nie da się ukryć, że trudno nazwać je optymistycznymi. "Strach to jest od dłuższego czasu, ludzie się boją. Od dwóch, trzech miesięcy chodzą pogłoski o sprzedaży Węgrom. Oni dają najlepszą kasę. Ostatnio mówiło się na korytarzach, że ta sprzedaż jest już przyklepana. Ponoć miała być niebawem ogłoszona. Słyszałem, że była zrobiona nawet prezentacja z omówieniem zmian, ale wylądowała w koszu. Ruch premiera Donalda Tuska to powstrzymał, ale parcie, żeby to sprzedać jest silne" - zdradził jeden z dziennikarzy, pragnący zachować anonimowość.
Kolejny z pracowników podkreślił panującą w stacji niepewność i obawy o przyszłość. "Teraz ta stabilność została zachwiana. Jest nastrój niepewności. Wszyscy mamy poczucie, że coś dużego się może wydarzyć. Wszyscy mają nadzieję, że pozostanie to w rękach jakiegoś kapitału, który zapewni nam elementarną stabilność i niezależność. Na korytarzach wszyscy plotkują. Jedni mówią o Węgrach, drudzy o konsorcjum węgiersko-czeskim. Inni mówią, że Rafał Brzoska z InPostu zbierał pieniądze i nie wiadomo czy zebrał" - tłumaczył.
Na Wiertniczej największe obawy dotyczą ewentualnej inwestycji Węgrów w stację. "Może mieć to szczególnie wpływ na newsową produkcję. Na razie Tusk zablokował tę sprzedaż, ale Amerykanie mają trochę więcej do powiedzenia jako właściciele niż premier jakiegoś państwa z daleka" - zauważył w rozmowie z wirtualnemedia.pl kolejny dziennikarz TVN.
Czym jest TVN?
Grupa kapitałowa TVN ma w ofercie 12 stacji telewizyjnych (TVN, TVN7, TTV, TVN24, TVN24 BIS, TVN Style, TVN Turbo, HGTV, TVN Fabuła, TVN International, TVN International West, TVN International Extra) i grupę serwisów internteowych (na czele z TVN.pl i TVN24.pl). Do grupy kapitałowej oprócz TVN należy przede wszystkim 100 proc. udziałów brokera reklamowego TVN Media i spółki Stavka nadającej TTV oraz 32 proc. akcji Canal+ Polska.
FOX zamierza przejąć Discovery? Wątpliwa przyszłość TVN
Źródło: Republika, wirtualnemedia.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.