„Polska na dzień dobry”. Wąsik: Autobusy zabierają migrantów. Łukaszenka przegrał tę bitwę

Artykuł
@Straz_Graniczna

- Dostałem informację, że Łukaszenka postawił pierwsze autobusy, do których wsiadają migranci i odjeżdzają. Koczowisko pod Kuźnicą powoli pustoszeje - mówił na antenie TV Republika wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik.

Wiceszef MSWiA odniósł się do kwestii bezpieczeństwa ludzi na Podlasiu. Twierdzi, że jest ona ważniejsza od tego, że „paru aktywistów” może sobie pojechać na granicę i nakręcić „byle jaki materiał”.

- Musimy zrobić wszystko, aby nasi obywatele byli bezpieczni. Płacimy cenę pewnych swobód, ale życie i bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze - mówł.

Wąsik stwierdził, że nie możemy dopuścić do sytuacji, w której polscy żołnierze z jednej strony muszą radzić sobie z prowokacjami reżimu Łukaszenki, zaś z drugiej z atakiem „hołoty i hałastry”. Odniósł się tym samym m.in. do Batrtosza Kramka, który wraz z „Obywatelami RP” niszczył zasieki na granicy pod koniec sierpnia.

Na pytanie o ostatnią noc, Wąsik stwierdził, że była ona „w miarę spokojna”. - Dostałem informację, że Łukaszenka postawił pierwsze autobusy, do których wsiadają migranci i odjeżdzają. Koczowisko pod Kuźnicą powoli pustoszeje - powiedział. - Wygląda na to, że Łukaszenka przegrał tę bitwę graniczną - dodał.

Wiceminister chwalił postawę polskich funkcjonariuszy na granicy. Stwierdził, że Łukaszenka jest „zdziwiony silnym polskim oporem”.

- Największym sojusznikiem Łukaszenki w Europie jest polityczna poprawność, elity, które wywierają nacisk na służby i mówią o tym, że stosujemy faszystkowskie metody. Działania wewnątrz polski dawały Białorusi nadzieje, nie ulegliśmy jednak presji politycznej poprawności - mówił.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy