Grupa osób niszczyła zapory na granicy. Wśród zatrzymanych Bartosz K. z Fundacji Otwarty Dialog

Artykuł
Fot. PAP/Artur Reszko

Straż Graniczna poinformowała, że jej funkcjonariusze wspólnie z żołnierzami WP zatrzymali grupę 13 osób (12 obywateli Polski i jednego obywatela Holandii), którzy zniszczyli zapory techniczne na granicy Polski z Białorusią. Wśród zatrzymanych jest Bartosz K. Trwają czynności zmierzające do postawienia tym osobom zarzutów – podała SG na Twitterze.

Przypomnijmy, że cztery lata temu „Gazeta Polska” umieściła na okładce fotografię Bartosza Kramka w stroju żołnierza, szturmującego granicę Rzeczpospolitej. Za tę okładkę „Gazety Polskiej” redaktor naczelny gazety Tomasz Sakiewicz został skazany. „24 kwietnia 2019 roku sędzia Tomasz Jaskłowski nakazał redakcji umieszczenie przeprosin i zapłatę 10 tys. zł nawiązki Bartoszowi Kramkowi za okładkę tygodnika, która miała go zniesławić” – przypomniał portal niezależna.pl.

Do sprawy niszczenia zapór odniósł się m.in. Marcin Przydacz. – Mam nadzieję, że nie tylko koalicja rządząca potępi te nieakceptowalne zachowania, ale również wszyscy ludzie racjonalnie myślący; nie może być zgody na to, by postronne osoby niszczyły publiczne mienie, niszczyły umocnienia graniczne – powiedział wiceszef MSZ.

Przydacz w TVP Info podkreślił, że sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna i nie może dziwić, iż osoby te zostały zatrzymane. – To jest granica państwa, Straż Graniczna ma obowiązek reagowania, jeśli są osoby, które z dowolnych względów niszczą ogrodzenie graniczne, próbują przekroczyć granicę – wskazał.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy