„Polska na dzień dobry”. Czarnek: Opozycja zrozumiała, że nie opłaca jej się występować przeciwko służbom

Fot. twitter/@MEIN_GOV_PL

Gościem programu „Polska na dzień dobry” był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Mówił m.in. o kryzysie na granicy, nauce zdalnej w przygranicznych powiatach, nowym przedmiocie w szkołach oraz Marszu Niepodległości.

Pierwszym poruszonym tematem była sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.

- Jest duża szansa na konsensus partii opozycyjnych w sprawie kryzysu na granicy. Coś dobrego dzieje się wokół tego tematu. Opozycja zrozumiała, że nie opłaca jej się politycznie występować przeciwko służbom broniącym naszej niepodległości - podkreślił Czarnek.

- Jednym z celów wojny hybrydowej jest doprowadzenie do skłócenia nas wewnątrz. Zjednoczona Prawica będzie dążyć do tego, żeby wokół tej sprawy panowała jedność wszystkich partii zasiadających w sejmie - zapewnił minister.

- Najważniejsze jest systematyczne uszczelnianie granic i pokazanie Białorusi, że przejście przez granice jest bardzo trudnym zadaniem - stwierdził.

Minister był pytany o edukację na obszarach przygranicznych.

- Podpisałem rozporządzenie mówiące o tym, że w powiatach przygranicznych dyrektorzy szkół mogą przechodzić na naukę zdalną, jeśli występuje niepokój w związku z wydarzeniami na granicy - poinformował.

- Od nowego roku szkolnego do programu nauczania wchodzi nowy przedmiot „Historia i Teraźniejszość”. Chcielibyśmy, aby nauka o historii współczesniej nie była zarezerwowana wyłącznie dla uczniów z rozszerzoną hitorią. Młodzież nie zna historii współczesnej - stwierdził.

Minister Czarnek odniósł się także do tematu Marszu Niepodległości.

- Decyzja o organizacji Marszu Niepodległości w charakterze państwowym jest słuszna. Marsz wpisał się na stałe w krajobraz obchodów niepodległościowych w Polsce - podkreślił.

- Trzaskowski to kłamczuch, który jeszcze w kampanii prezydenckiej mówił o tym, że chętnie wziąłby udział w Marszu Niepodległości, a teraz łapie się wszystkich sposobów, by ten marsz delegalizować - obnażył hipokryzję prezydenta Warszawy.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy