„Polska na dzień dobry”. Konarska: Tropem Wilczym zawsze odpowiada na potrzeby społeczne

Fot. Facebook/tropemwilczym.pl

Gościem programu była rzecznik projektu Tropem Wilczym Barbara Konarska.

– Myślę, że statystyki są zaniżone, wiele z nas przeszło zakażenie koronawirusem bezobjawowo i nie wiemy o tym – powiedziała Barbara Konarska.

– Teraz robimy podsumowanie i widzimy to, że dzieci mają mocno zachwiane relacje, nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie odzywają się – dodała.

Barbara Konarska zauważyła, że bieg Tropem Wilczym jest odpowiedzią także na inną potrzebę. – COVID19 ostudził zapały honorowych krwiodawców, czyli krwi potrzeba więcej, a krwiodawców jest mniej. Ci, którzy biegną w Tropem Wilczym potrafią nasycić banki krwi do syta. Teraz bieg odbywa się latem, kiedy krew potrzeba więcej niż zwykle – mówiła rzecznik. – Tropem Wilczym zawsze odpowiada na potrzeby społeczne – dodała.

Barbara Konarska przypomniała, że zbiórka krwi „to nie jest kwestia poglądów politycznych”. – Banki krwi to nasze wspólne zabezpieczenie – powiedziała.

Gość programu podkreśliła, że bieg Tropem Wilczym to „największy bieg pamięci na świecie, którego Covid nie zatrzymał”. Zachęciła, żeby przyjść na imprezę z dziećmi. Dodała, że zapisy wciąż trwają.

– Bieg odbywa się w ponad 300 miejscach na świecie. Na stronie tropemwilczym.org jest dostępna mapa z kontaktami do lokalnych organizatorów. Ci, którzy nie mogą pobiec u siebie, mogą zakupić pakiet startowy u organizatora i zabrać bieg na wakacje – poinformowała Konarska.

Według rzecznik biegu Karol Nawrocki będzie dobrym szefem IPN. – Nawrocki to człowiek z doświadczeniem, młody. A my to wszystko robimy dla młodego pokolenia – mówiła. – Kiedy wiemy, kim jesteśmy, znamy koła historii, wiemy, co zrobić na przyszłość. Człowiek wyedukowany, mądry, postępuje rozsądnie. Jeśli dajemy sobie zabrać świadomość historyczną, jesteśmy po prostu prymitywniejsi. Edukacja jest po to, żeby budować cywilizację, każdy z nas może włożyć w to swoją cegiełkę, nasze życie jest wtedy po coś, nie tylko po to, żebyśmy mieli jakąś zdolność kredytową – mówiła Konarska.

Rzecznik zauważyła, że „porównujemy się do innych narodów”. – Polska ma historię przykładową, wyjątkowo dużo postaw altruistycznych, bohaterskich. I jednak takich, które przynoszą zwycięstwo. Mieliśmy odwagę walczyć z komunizmem i z tego wynika ta dzisiejsza wolność – powiedziała.

Źródło: Facebook/tropemwilczym.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy