"Tropem Wilczym". Rusza zbiórka krwi w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Artykuł
Prezydent Andrzej Duda - Bieg "Tropem Wilczym" Mińsk Mazowiecki. 1 marca 2020 r.
Fot. Wirtualny Mińsk Mazowiecki/ Leszek Siporski

Od wtorku do 1 marca na hasło „Tropem Wilczym” można oddać krew w 23 Centrach Krwiodawstwa Krwiolecznictwa w całym kraju. Zbiórka jest związana z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz z biegiem „Tropem Wilczym”, który w tym roku odbędzie się 16 maja.

Na swoim profilu społecznościowym organizatorzy Biegu Tropem Wilczym" piszą:

"No i dzieje się! Biegniemy 16 maja ale pierwszy marca - to pierwszy marca!!! Nie można bardziej podkreślić tego dnia, nie można bardziej iść tropem Wyklętych, nie można dzisiaj zrobić więcej dla innych - jak znowu podzielić się swoja krwią. Ratujemy zagrożone życie i zdrowie ją oddając. Po prostu. Bądźmy wspólnotą bardziej, bądźmy tą odpowiedzialną społecznością! Zachowajmy się jak trzeba! Oddać krew może prawie każdy zdrowy, dorosły człowiek. Regionalne centra są przystosowane do tego aby wszystko odbyło się bezpiecznie. To nasze pierwszo marcowe "Tropem Wilczym" - Biegniemy oddać krew!!! Teraz!" - podkreślają. 

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja akcji „tropem wilczym” będzie promowała krwiodawstwo dwukrotnie: z okazji 1 marca oraz w wakacje. Szczegóły akcji oraz tegorocznej VIII biegu „Tropem Wilczym” znajdują się na stronie internetowej tropemwilczym.org oraz na profilach akcji w mediach społecznościowych.

Źródło: Facebook/ Tropem Wilczym

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy