Czy Polska straci kontrolę nad swoją armią? UE forsuje kontrowersyjne zmiany

Bruksela coraz mocniej zaciska pętlę na suwerenności Polski. Ostatnie decyzje unijnych urzędników pokazują, że nie chodzi już o subtelną presję, lecz otwartą ingerencję w sprawy wewnętrzne naszego kraju. W programie „Agora Klarenbacha”, wyjątkowo prowadzonym przez redaktora Adriana Stankowskiego, wybrzmiały mocne głosy sprzeciwu wobec działań Unii Europejskiej, które zdaniem uczestników debaty stanowią bezpośredni zamach na niezależność Polski.
W tle pojawia się coraz większa kontrola Brukseli nad obronnością, finansami i polityką migracyjną naszego państwa. Czy Polska zmierza w stronę unijnej kolonii? Na to wskazują również wypowiedzi rządzących z "koalicji 13 grudnia", którzy w ewidentnym zamach na suwerenność, nie dostrzegają niczego złego.
TSUE podważa polską Konstytucję
Anna Mrowińska z Wolnych Republikanów nie przebierała w słowach, nazywając ostatnie działania Unii Europejskiej „bezczelnym zamachem” na suwerenność Polski. W jej ocenie Bruksela nie tylko podważa polskie prawo, ale również próbuje wpływać na nasze wybory polityczne.
- Obserwowaliśmy w tym tygodniu kompleksowy zamach na polską suwerenność. Najpierw okazało się, że unijni urzędnicy chcą nam wybierać prezydenta i organizować "okrągłe stoły". Podobnie z opinią TSUE, która wydała niebywałą opinię o tym, że prawo unijne stoi ponad polską Konstytucją, co jest skandalem. I do tego dodam jeszcze ten pakt migracyjny, poprzez który chce się zmienić skład etniczny naszego kraju
- ostrzegła Mrowińska.
Jej zdaniem proces odbierania Polsce kompetencji jest dobrze zaplanowany i systematycznie realizowany.
- UE nie jest ważniejsza niż państwo polskie. Uzurpowanie przez Unię pozatraktatowych kompetencji to fakt i to jest zamach na suwerenność Polski
- dodała stanowczo.
Parlament Europejski forsuje nową rezolucję
Podobne obawy wyraził Adam Berkowicz z Konfederacji, który uważa, że najnowsza rezolucja Parlamentu Europejskiego, to faktyczne odebranie Polsce prawa do decydowania o własnej obronności. I chociaż to dopiero rezolucja, za którą pójdą kolejne akty prawne, jest się czego obawiać już dzisiaj.
Zwrócił uwagę na fakt, że w rezolucji mowa jest o "Tarczy Wschód", a wiec sprawie teoretycznie dotyczącej Polski, ale to jedynie fasada.
- Rezolucja Parlamentu Europejskiego, która została przyjęta pod pięknym hasłem "Tarcza Wschodnia", próbuje nam odebrać kompetencje w zakresie obronności. Brak prawa weta w tych sprawach to faktycznie odebranie nam suwerenności, której własna armia jest kluczową sprawą
- alarmował Berkowicz.
Interes Niemiec ważniejszy niż bezpieczeństwo Polski?
Michał Moskal z PiS podkreślał, że za całą polityką unijną nie stoi troska o bezpieczeństwo, lecz wielkie interesy niemieckiego przemysłu zbrojeniowego.
- Ta rezolucja Parlamentu Europejskiego odbiera nam suwerenność. Poza tym, jeśli zbrojenia, to nie bardzo jest co kupować w Europie, ale jest komu płacić. Na tych wszystkich projektach skorzystają Niemcy, którzy nie wywiązywali się ze swoich zobowiązań w NATO, a teraz chcą wziąć kasę kosztem tych, którzy, jak Polska, solidnie wywiązywali się i zbudowali swój system obrony
- mówił Moskal.
Jego zdaniem działania Unii nie mają nic wspólnego z troską o bezpieczeństwo Europy.
- Unia Europejska nie interesuje się bezpieczeństwem, ale przemysłem zbrojeniowym, zwłaszcza w Niemczech, gdzie zamierza wpompować pieniądze
- dodał.
Nowy porządek w Europie? Polska na celowniku Brukseli
Ostatnie decyzje unijnych instytucji budzą coraz większy niepokój. Zdaniem polityków prawicy Unia Europejska przekracza kolejne granice i coraz śmielej ingeruje w sprawy wewnętrzne Polski. Z kolei przedstawiciele lewicy i centrowej Trzeciej Drogi bagatelizują problem, uznając rezolucje Parlamentu Europejskiego za zwykłe polityczne deklaracje.
Jedno jest pewne – przyszłość relacji Polski z Brukselą staje się coraz bardziej napięta. Czy Polska zdoła obronić swoją suwerenność, czy stanie się kolejnym pionkiem w europejskiej grze interesów? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – o tym temacie będziemy jeszcze długo dyskutować, a ważną decyzję należy podjąć już w maju - wybrać prezydenta, który będzie dbał o interes Polski.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze

80. rocznica Obławy Augustowskiej. Wciąż nie wiemy, jaki los spotkał porwanych przez sowietów

Hołownia stawia się Tuskowi ws. zaprzysiężenia Nawrockiego. Będzie komisja śledcza?

Czarzasty ostrzega przed zerwaniem koalicji! Stawia sprawę jasno ws. marszałka Sejmu
