Policjant wspomógł bezdomnego. Kupił mu odzież zimową

Artykuł
Kilka osób bardzo dobrze zna, regularnie ich odwiedza
Fot. Policja.pl

Policjant z II Rewiru Dzielnicowych stołecznej Policji, o bezdomnych mówi, że są to jego „podopieczni”. Zna wszystkie miejsca, w których przebywają, odwiedza ich i pomaga jak tylko może. Tym razem za własne pieniądze kupił im ubrania na mroźne zimowe dni.

Sierżant sztabowy Kamil Bartosiński pracuje w policji od 7 lat, a od ponad 4 lat jest dzielnicowym. Poza codziennymi czynnościami służbowymi, szczególną uwagę w okresie zimy przykłada „Swoim podopiecznym”. Tak mówi o bezdomnych, którzy żyją w rożnych miejscach ścisłego centrum stolicy. Kilka osób bardzo dobrze zna, regularnie ich odwiedza i służy pomocą zawsze wtedy kiedy tego potrzebują. 

Pomógł w szczególny sposób

Wiedząc, że zima to najtrudniejszy okres do przeżycia dla osób pozbawionych dachu nad głową, pojechał do jednego z centrów handlowych i kupił im z własnych środków finansowych zimowe bluzy, bieliznę czapki oraz rękawiczki.

Jak sam powiedział wie, że to kropla w morzu potrzeb, ale jednak zawsze coś, coś co wywołuje uśmiech na ich twarzy i sprawia, że nie czują się pozostawieni sami sobie.

Pomoc bezdomnym jest szczególnie ważna

Fundacja Ambulans z Serca, która już od 3 lat stara się wychodzić z pomocą osobom bezdomnym i biednym, potrzebuje nowego ambulansu. 

Zespół Ambulansu z Serca stanowią wolontariusze - lekarze, ratownicy i pielęgniarki, studenci medycyny, jak i przedstawiciele innych zawodów. Po swoich codziennych obowiązkach, ruszają karetką na ulice Warszawy – m.in. do pustostanów, ogródków działkowych, koczowisk, aby udzielić pomocy medycznej bezdomnym.

ZOBACZ: Trwa zrzutka na niezwykły ambulans. Fundacja prosi o pomoc ludzi z sercem

Karetka na ulice stolicy wyjeżdża 4-6 razy w tygodniu. Podczas pojedynczego patrolu pokonują od kilkudziesięciu do nawet 150 kilometrów. Medycy w tym czasie pomagają nawet kilkunastu pacjentom z różnymi problemami zdrowotnymi. Od niedawna minimum jeden wyjazd w tygodniu jest realizowany przy współpracy z psychologiem, co pozwala dotrzeć do osób zagubionych, w depresji i bez wiary, że z bezdomności istnieje wyjście.
 
Potrzebna karetka

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy