Trwa zrzutka na niezwykły ambulans. Fundacja prosi o pomoc ludzi z sercem

Artykuł
Nowy Ambulans dla osób bezdomnych
fot. Zrzutka.pl

Zespół Ambulansu z Serca stanowią wolontariusze - lekarze, ratownicy i pielęgniarki, studenci medycyny, jak i przedstawiciele innych zawodów. Fundacja od 3 lat stara się wychodzić na pomoc ludziom bezdomnym i biednym.

Po natłoku obowiązków wolontariusze ruszają karetką na warszawskie ulice - do pustostanów, ogródków działkowych, koczowisk pod mostami, piwnic, szałasów i innych miejsc, gdzie mieszkają osoby bezdomne.

Udzielna jest pomoc medyczna, gdyż poprawa stanu zdrowia jest warunkiem koniecznym w wykonywaniu dalszych kroków wyjścia z kryzysu bezdomności – czytamy w treści zrzutki.

Zespół współpracuje ze schroniskami ogrzewalniami, streetworkerami i innymi organizacjami niosącymi pomoc, by za poprawą stanu zdrowia, szła konkretna oferta pomocy życiowej prowadząca do wyjścia z bezdomności.

Medycy w tym czasie pomagają od kilku do kilkunastu pacjentom z różnymi problemami zdrowotnymi. - Co miesiąc pomagamy dziesiątkom osób i odbieramy liczne telefony na nasz numer alarmowy (663 - 600 – 856) – informują wolontariusze.

Pojazd, którym porusza się zespół ma osiemnaście lat, a przebieg nieubłaganie zbliża się do 400 tysięcy km - o ile nie został zaniżony zanim ją dostaliśmy, co niestety jest prawdopodobne. Pojazd jest mocno zużyty i pomimo wkładania sporego wysiłku w utrzymanie go w dobrym stanie technicznym, coraz częściej zawodzi – informują medycy.

Zespół Ambulansu z Serca marzy o nowej karetce, która pozwoli na bezproblemowe działanie.

- Niestety jego koszt to około 400 tysięcy złotych, co jest poza naszym zasięgiem. Dlatego też prosimy o pomoc ludzi z sercem - aby nasz Ambulans z Serca mógł dalej nieść pomoc. Gdyby jakimś cudem pieniędzy zostało po zakupie karetki, zostaną one wydane na jej poprawne zarejestrowanie (w tym do MSWiA jako pojazd uprzywilejowany), ubezpieczenie, paliwo i przyszłe naprawy/przeglądy - dokładnie w tej kolejności – podkreślają wolontariusze.

Zespół prosi o pomoc i wsparcie. Więcej informacji na temat zrzutki i możliwości wpłaty dowolnej sumy znajduję się TUTAJ.

Źródło: zrzutka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy