„Po stronie Polski!”. Już dziś manifestacja Klubów GP w obronie polskiej suwerenności

Artykuł
Spotkajmy się w sobotę pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Już dzisiaj manifestacja pod hasłem „Po stronie Polski” odbędzie się pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorem manifestacji są Kluby „Gazety Polskiej”. „Kluby GP mają w swoich celach wpisaną ochronę polskiej niepodległości i tożsamości. Dzisiaj próbuje się tę niepodległość, kawałek po kawałku odbierać” - powiedział redaktor naczelny GP Tomasz Sakiewicz. Na manifestację zaprasza również marszałek senior Sejmu Antoni Macierewicz. „Spotykamy się po to, żeby wesprzeć Polskę, żeby wzmocnić polski system prawodawczy, który nie może być zależny od jakiejkolwiek zewnętrznej instytucji” - podkreślił Macierewicz.

Manifestacja jest związana z posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zgodności wybranych przepisów Traktatu o Unii Europejskiej z Konstytucją RP. W praktyce werdykt TK ma rozstrzygnąć, czy prawo UE może stać ponad prawem krajowym. Wniosek w tej sprawie złożył premier Mateusz Morawiecki. Trybunał rozpozna sprawę w pełnym składzie, któremu przewodniczyć będzie prezes TK, Julia Przyłębska.

- Kluby „Gazety Polskiej” mają w swoich celach wpisaną ochronę polskiej niepodległości i tożsamości. Dzisiaj próbuje się tę niepodległość, kawałek po kawałku odbierać. I to zupełnie bezprawnymi decyzjami instytucji europejskich. Te instytucje narzucają swoją wolę krajom członkowskim. Łamią przy tym demokratyczny głos społeczeństwa- powiedział Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem TV Republika.

Kluby chcą pokazać, że władza broniąca suwerenności ma wsparcie

- Kluby chcą się temu zdecydowanie przeciwstawić. Chcą pokazać, że władza, która broni wolności Polski, będzie miała wsparcie. Bo zarówno władza, jak i kluby „Gazety Polskiej” są za ochroną konstytucji – kontynuował Sakiewicz.

- Mimo wakacji oraz trwającej pandemii koronawirusa, zdecydowano, że w pełnym reżimie sanitarnym, kluby spotkają się przy siedzibie Trybunału Konstytucyjnego. Chcą pokazać tam głos Polaków, którzy kochają wolność i niepodległość – powiedział dziennikarz.

- W lutym 2020 roku odbyła się manifestacja „Obrońmy naszą suwerenność”. Poparła ona decyzję rządu o reformie sądownictwa. Pod siedzibą TK zebrało się wówczas ok. 25 tys. osób - przypomniał Sakiewicz.

TSUE nadużywa władzy w sposób bezprawny

- Konstytucja jest najwyższym źródłem prawa. TSUE dzisiaj nadużywa swojej władzy i rozszerza w sposób bezprawny swoje kompetencje. Musimy dać wsparcie tym prawnikom, którzy dzisiaj walczą o suwerenność naszego kraju – powiedział z kolei Adam Borowski, główny organizator wydarzenia w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie”.

– Przede wszystkim chcemy wesprzeć sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy są atakowani przez niemal wszystkie mainstreamowe media – podkreślił.

Do udziału w manifestacji zapraszał również Paweł Piekarczyk. „Musimy pokazać, że zależy nam na zmianach w wymiarze sprawiedliwości i na tym, żebyśmy te zmiany robili według własnych przepisów i własnego pomysłu. A im akurat w tym miejscu nic do tego” - powiedział artysta.

Manifestacja z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego

Organizatorzy apelują, aby zachować pełen reżim sanitarny i zachować przepisy antycovidowe. Osoby, które mają zaświadczenia o szczepieniach, powinny je zabrać na manifestację.

Manifestacja rozpocznie się dzisiaj (sobota) o godzinie 12:00 siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy alei Szucha w Warszawie.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy