„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Antyszczepionkowcy są poddawani działaniom sekciarskim

Fot. Flickr/triebensee

Tomasz Sakiewicz mówił m.in. o awanturze antyszczepionkowców w Grodzisku Mazowieckim. – Każdemu wolno mieć swoje poglądy, ale tu doszło do przekroczenia granic bezpieczeństwa fizycznego – zauważył.

– Na części Polaków jest przeprowadzana operacja odcinania rozumu od mózgu – powiedział gość programu. – Nakręca się potwornie emocje. Człowiek w imię totalnej bzdury jest w stanie zaatakować innego, dojść do histerii. To była ślepa furia, która wynika z lęku – dodał.

Według Tomasza Sakiewicza „antysczepionkowcy są poddani działaniom sekciarskim”. – Mówimy o ludziach, którzy są ofiarami manipulacji – wyjaśnił.

Redaktor dodał, że „lider opozycji nawołuje do agresji i będzie odpowiadał za podniesienie jej poziomu”. – Nie wolno tak podgrzewać nastrojów. Pamiętamy, jak działacz PO zabił działacza PiS – zauważył.

Tomasz Sakiewicz powiedział, że „czwarta fala pandemii u zaszczepionych będzie przebiegała tak, że przechorujemy ją jak grypę czy grypę w najgorszym przypadku, a wśród niezaszczepionych wiele osób umrze”. – Także dziennikarze, którzy szerzą te bzdury, biorą na swoje sumienie tę odpowiedzialność – mówił.

Odnosząc się do aresztowania syna Mariana Banasia, przypomniał, że „zarzuty dotyczą w większym stopniu syna”. – Skoro zajmuje się tym prokuratura, sądy, to dajmy im czas na działanie. Należy tylko zadbać o to, żeby wszyscy mieli równe szanse – zauważył. – Życzę Banasiowi, żeby się z tego wybronił, bo zrobił wiele dobrego. A o tym, czy popełnił jakieś błędy, niech rozstrzygnie prokuratura i sąd – dodał.

Tomasz Sakiewicz powiedział, że od nowego RPO Marcina Wiącka oczekuje bezstronności, „tego, że będzie bronił zarówno osób z lewej, jak i prawej strony”. – Trzeba pamiętać, że dziennikarze z prawej strony są szczególnie źle w sądach traktowani – stwierdził.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy