Pielasa w Republice: Ukraina potrzebuje systemów ochrony nieba [wideo]

Tomasz Domański 11-10-2022, 19:26
Telewizja Republika

Ukraina spodziewa się dużych dostaw zestawów broni przeciwlotniczej, powiedział w audycji "WOLNE GŁOSY ZAGRANICA", dziennikarz Telewizji Biełsat Siarhiej Pielasa. Sprawa ma być omawiana w środę w kwaterze głównej NATO. Jak dodał, do Brukseli na dwudniowe posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej (NAC) na szczeblu ministrów obrony przybędzie szef resortu obrony Ołeksij Reznikow. Z informacji zbliżonych do źródła wynika, że przywiezie ze sobą całą listę pilnych potrzeb.

Gdyby Ukraina dostała dużo więcej środków obrony przeciwlotniczych, to ta skuteczność mogłaby być większa od obecnej, powiedział Pielasa. "Ukraina potrzebuje też całego systemu obrony", mówił w rozmowie z Adrianem Stankowskim.

Zdaniem dziennikarza obrońcy kraju nader sprawnie radzą sobie z powstrzymywaniem Rosjan w walkach naziemnych, mają jednak trudności w powietrzu.

"Idą chłody, idzie zima. Rosjanie będą w ten sposób terroryzować mieszkańców Ukrainy", ostrzałem i niszczeniem infrastruktury krytycznej, podkreślił Pielasa w Republice.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy