PFN pomaga Kombatantom. Ponad 200 bohaterów otrzymuje ciepłe posiłki

Artykuł
Działanie Korpusu Rehabilitacyjnego dla Powstańców rozpoczęło się 11 listopada 2020 r.
Polska Fundacja Narodowa

W związku z obecnym zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej podjął decyzję o kontynuowaniu działań związanych z udzielaniem pomocy Kombatantom AK na terenie całego kraju. Dzięki temu ponad 200 Bohaterów nadal otrzymuje ciepłe posiłki, a grupa ponad 30 najbardziej potrzebujących ma przeprowadzane zabiegi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania.

- Dzięki podjętym działaniom ograniczamy konieczność opuszczania przez Seniorów domów i przebywania w miejscach zwiększających ryzyko zakażenia a przeprowadzane rehabilitacje znacznie wpływają na poprawę stanu zdrowia oraz ogólnego samopoczucia Kombatantów II Wojny Światowej - powiedział Michał Góras wiceprezes PFN.

Projekt ma na celu poprawę stanu zdrowia Kombatantów II WŚ, który uległ znacznemu pogorszeniu podczas pandemii wywołanej koronawirusem. Brak odpowiedniej ilości ruchu, spowodowany obostrzeniami i troską o bezpieczeństwo osób z grupy najwyższego ryzyka stał się przyczyną coraz gorszego stanu zdrowia bohaterów.

- Wspieramy szczególne osoby, autorytety, które poprzez swoją postawę patriotyczną stanowią dla zbiorowości młodzieży wzór do naśladowania. Konkretna pomoc związana z ciepłymi posiłkami, a przede wszystkim rehabilitacją posiadają wielowymiarową wartość. Jest to zarówno realna pomoc dla Kombatantów, osób z grupy najwyższego ryzyka, ale także wyraz wdzięczności i uszanowanie poświęcenia związanego z walką o Niepodległą. To także dowód naszej troski i szacunku dla biografii pokolenia, które naucza samopoświęcenia - powiedział dr Marcin Zarzecki prezes PFN.

pfn_670

Druga edycja akcji #ObiadyDlaBohaterów trwa od 3 listopada 2020 r. Każdego dnia posiłki docierają do ponad 200 kombatantów w całym kraju. Do dnia 14.01.2021 dostarczono ponad 7000 posiłków. Projekt potrwa do 31 marca br. Partnerami akcji oprócz PFN są Kancelaria Prezydenta RP, Fundacja KGHM Polska Miedź, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, a organizatorem Fundacja Nie Zapomnij O Nas.

Działanie Korpusu Rehabilitacyjnego dla Powstańców Warszawskich rozpoczęło się 11 listopada 2020 roku.

- W pilotażowym projekcie, który trwał od 11 listopada do końca 2020 roku, profesjonalną pomoc fizjoterapeutów i rehabilitantów otrzymało ponad 20 Kombatantów. Projekt okazał się ogromnym sukcesem, a większość objętych nim osób odczuła bardzo znaczną poprawę samopoczucia, zdrowia oraz sprawności. Łącznie przeprowadzonych zostało 210 godzin rehabilitacji. Od Nowego Roku w ramach Korpusu Rehabilitacyjnego wsparciem objętych jest ponad 30 najbardziej potrzebujących Kombatantów - przekazał Michał Góras.

cvb_670

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy