PE: UE powinna być pewna, że żaden produkt nie został przetestowany na zwierzętach w państwie trzecim

Artykuł
pixabay

Komisja środowiska Parlamentu Europejskiego wzywa do globalnego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach. W Unii Europejskiej całkowity zakaz tego procederu obowiązuje od 2013 roku.

- UE powinna rozpocząć ofensywę, by doprowadzić przed 2023 r. do ogólnoświatowego zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach - zaapelowała we wtorek komisja środowiska PE.

Komisja europarlamentu zwraca uwagę na to, że unijne restrykcje obowiązuje od 2013 roku nie zaszkodziły branży kosmetycznej, która daje zatrudnienie około 2 milionom osób.

Unia Europejska stanowi wyjątek w skali świata. Według danych podanych przez PE, około 80% krajów świata zezwala na testowanie kosmetyków na zwierzętach i reklamowanie tych wyrobów.

Europosłowie zauważyli, że istnieją luki w unijnych restrykcjach, które pozwalają na to, by na rynek UE trafiały kosmetyki testowane na zwierzętach poza granicami unii - UE powinna być pewna, że żaden produkt wprowadzony do obrotu nie został przetestowany na zwierzętach w państwie trzecim - nawołują eurodeputowani

Europosłowie wzywają unijnych liderów do budowy światowej koalicji na rzecz zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach i przyjęcia odpowiedniej konwencji w ramach ONZ.

Źródło: polsatnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy