Nowy sondaż wyborczy. Która partia na prowadzeniu?

Artykuł
Fot. Kancelaria Premiera

Jak wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 38 proc. głosów. Jest to spadek o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej się nie zmienia - nadal 25 proc.

W porównaniu z poprzednim badaniem (przeprowadzonym w dniach 19-22 listopada) 1 pkt proc. straciłaby również Polska 2050, na którą chce głosować 12 proc. respondentów. Poparcie konfederacji wciąż wynosi 10 proc.

Na Lewicę głos oddałoby 9 proc. ankietowanych, co oznacza wzrost o 1 pkt proc., a na PSL 2 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.). Poparcie dla Kukiz'15 oraz Porozumienia nie uległo zmianie i wynosi po 1 proc. 2 proc. respondentów odpowiedziało, że poprze inne ugrupowanie niż wskazane na liście.

Deklarowana frekwencja

Na wybory poszłoby 61 proc. obywateli. Jest to wzrost o 1 pkt proc.; 37 proc. nie zamierza głosować, natomiast 2 proc. nie posiada zdania.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Zostało ono przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1054 Polaków, w dniach 26-29 listopada 2021 roku.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy